Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Panicz888: Jeśli kupisz dolara za 5zł i złotówka się umocni to fajnie, bo dalej zarabiasz w złotówkach i sobie to odpracujesz.
Jak kupisz i złotówka się osłabi to masz chociaż tego dolara.
W obu sytuacjach wygrywasz.
Jeśli nie kupisz i złotówka poleci - wtedy masz dopiero problem.
@Kiedysbedeczerwonka: do poziomu 4.20 może zlecieć. Ale jak będzie dalej #!$%@? wie xd Glapa już pewnie czeka na odpalenie QE przed wyborami....

Jak będzie spadać to będę starał się kupować od czasu do czasu przy większych dołkach.

Mam dość cebulowy swój portfel walutowy (coś koło 25k w PLN) traktuję to jako zabezpieczenie od pisowskiej wersji MMT.
@Panicz888: wołajcie najgłośniejszych naganiaczy tamtych dni, niech się tłumaczą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ogólnie ja dokupiłem sobie. Ale może ktoś wytłumaczyć powody takiego zachowania złotówki? To aż niedorzeczne. No miało być 6zł, independenttrader już wieścił xD, i jest 4,50 hmmm

do poziomu 4.20 może zlecieć


@gupio: z jakiego powodu? czemu masz wrażenie że nie wróżysz z fusów? ;p
@sosnajabadaba: yup najlepiej na ike jak ja
z jakiego powodu? czemu masz wrażenie że nie wróżysz z fusów? ;p


@interpenetrate: z fusów. A na serio przez wysoką bazę spadek inflacj w 2023 r., napłynięcie do PL kapitału zagranicznego (wig20 - 2.5k w I-II kw. 2023i może poleci do 4,20. Ale równie dobrze może wrócić na wyższe poziomy. Jak rośnie to spada, jak spada to rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Panicz888: ktoś pisał dlaczego się tak dzieje. Rządowa zagrywka przed końcem roku żeby pięknie zadłużenie zagraniczne wyszło na koniec roku. Chodzi o to że rząd całą swoje pieniądze zabrał z banków komercyjnych i płynność spadła na tyle że nikt nie będzie grał na spadki bo same zabezpieczenie jest zbyt drogie. Z drugiej strony nikt z zagranicy nie kupi obligacji w złotówkach bo te same zabezpieczenie kursu zje cały zysk. To nie