Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ludzie, doradzcie co robic.
Wiem ze ceny mieszkan zaraz moga spasc ale mam do kupienia mieszkanie 39m za 390 tys ktorego ofertowa cena to 460. Pani posrednik o dziwo zgodzila sie odrazu na moja propozycje co mnie zdziwilo gdyz jest to bardzo dobra lokalizacja w jednym z najwiekszych miast w Polsce ale tez nie chce zalowac ze zaraz moglbym go kupic duzo taniej patrzac na to co sie obecnie dzieje.
#nieruchomosci #kredythipoteczny

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6387487a4bf3873caced1f10
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: na wykopie jestem od ponad 8 lat i cały czas chodzą głosy, że "bańka" pęknie i będzie taniej. Pojawiają się dane mówiące o tym, że już jest taniej, teoretycznie powinno być jeszcze taniej - ale jak akurat to mieszkanie potrzebujesz to może okazać się, że za 3 miesiące już go nie będzie. Chyba, że kupujesz z nastawieniem na wynajem i masz komfort czekania i śledzenia cen.
@AnonimoweMirkoWyznania: rób jak uważasz, ale wszystko wskazuje na to, że liczba mieszkań na sprzedaż będzie spadać. Może się więc to skończyć tym, że nawet gdyby średnie ceny spadły to mieszkania o identycznych parametrach już nie kupisz bo inni przeczeszą ofertę. Pytanie co ważniejsze: kupić "coś" ale taniej, czy "dokładnie to co chcę", ale (być może) drożej. Chyba, że wierzysz w masową wywrotkę kredyciarzy i masowy dopływ mieszkań na sprzedaż z rynku
@AnonimoweMirkoWyznania:

jak Ci sie meiszkanie szalenie podoba, to jest to i zadne inne - i cene Ci odpowiada.... to czmeu nie.

Rozumiem obaw, ze jak od strzlu zgodzili sie na duza obnizke to:

- cos jest nie tak z mieszkaniem
- jest oki, ale moze byc jeszcze taniej

Bardziej by mnie martwilo to pierwsze.... to drugie? coz.... lepiej placic mniej niz wiecej, z drugiej strony sam zaproponowales kwote - teraz juz
@AnonimoweMirkoWyznania: W mojej opinii dużo ceny nie spadną. Szczególnie w tym zakresie. Jak tylko poluzują politykę kredytową + niższe stopy to ceny wyjebią w kosmos. Działam w branży kredytowej i myślałem, że bede musiał przenosić się na IT ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale cały czas klienci się zgłaszają i pomimo tego, że jest trudno to działamy - dlatego wiem, że jak będzie łatwiej to masa ludzi w
@AnonimoweMirkoWyznania: moja żona pracuje w deweloperce w Krakowie, ceny w listopadzie podniesli, masowo mieszkań nie sprzedaja ale kupujacy są, ceny podnoesli ze wzgledu na nowy podatek ktory w lipcu wszedl, nie mowie że ceny nie spadna, oni poki co nie planuja obnizac, jezeli potrzebujesz mieszkania to nie ma sie co zastanawiac
@AnonimoweMirkoWyznania: sprawdzic stan prawny i brac. Jak to jest mieszkanie ktorego szukales, i jest w budzecie bez zaciskania pasa to kupowac... Tez mialem takie podejscie jak ty na poczatku pandemii i wyszedlem na tym slabo (delikatnie rzecz ujmujac). Nigdy nie wiesz co bedzie w przyszlosci, a mieszkanie kupuje sie na taki horyzont czasowy ze nie ma co sie przejmowac korektami, za pol ceny tego nie kupisz. Nie ma co sie ludzic