Wpis z mikrobloga

Czasem przed snem lubię oglądać obrazy. I dziś trafiłam na
"Raspberries in a Wooded Landscape" by William Mason Brown.
Jest to tak prosty obraz, a patrzyłam się na niego z dobre kilka minut. Na początek skojarzyło mi się z "Balladyną". Potem zaczęłam tworzyć w głowie odpowiedzi czemu te maliny się rozsypały.
Mimo wszystko obraz jest na prawdę świetny.
Pobierz MementoMori49 - Czasem przed snem lubię oglądać obrazy. I dziś trafiłam na 
"Raspberr...
źródło: comment_1669775594KUDkbPZmHssJvlrwMIjtkM.jpg
  • 40
@inflacja_biedaku: nie zgodzę się, według mnie powyższy obraz jest dobry nie dlatego, że jest realistyczny tylko, że skomponowany tak, że ludzie się patrzą i dorabiają fabułę do zwykłych leżących malin, zbudowanie interesującego obrazu to jest już sztuka. Rzemiosłem jest sam proces nakładania farby i rysunku, jak ktoś umie skopiować fotografię to jeszcze w tych standardach artystą nie jest, ale w momencie, w którym myśli jak podejść do tematu, z której perspektywy
@pablooooo xDD

@nocnica
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie
@dominowiak Właśnie też mnie to zastanawiało. Wprawiało mimo wszystko wprawiało mnie to w niepokój. Czemu są one tak rozsypane, czemu autor zastosował zdrowe maliny (nie rozgniecione/uszkodzone), czemu służy ułożona ścieżka z nich w mrok, czy to tylko obraz malin. Cudownie jest sobie tak posiedzieć i interpretować. ()

@inflacja_biedaku I tak i nie. Widać na tym obrazie dobrą rękę autora. Zrobił to
@MementoMori49: ja też ale z tego co mnie zraziło to to że na kasę polecieli strasznie (z tego co kojarze) na flikerze można fotki fajne znaleźć.

Wprawiało mimo wszystko wprawiało mnie to w niepokój. Czemu są one tak rozsypane, czemu autor zastosował zdrowe maliny (nie rozgniecione/uszkodzone), czemu służy ułożona ścieżka z nich w mrok, czy to tylko obraz malin. Cudownie jest sobie tak posiedzieć i interpretować. (
@kwaz1 Sobie sprawdzę tego Filkera może być ciekawy. C: Dziękuję. Co do orginalności nie umiem potwierdzić czy to orginał. A to co wysłałeś nosi inny tytuł. Są tam truskawki, a nie maliny. Widziałam też podobny obraz (ten poniżej) ale on też nosi inną nazwę, bo "American Raspberries". Widocznie autor uwielbiał rysować owoce. () @straga Niestety nieznane są mi te tajemnice xD
Pobierz MementoMori49 - @kwaz1 Sobie sprawdzę tego Filkera może być ciekawy. C: Dziękuję. Co ...
źródło: comment_1669810845zrqmiQYSa5fX1BgIQcGBmj.jpg
Chciałbym skorzystać z chwili i opowiedzieć wam o pewnym obrazie. Obraz pod tytułem "Raspberries in a Wooded Landscape" jest w moim odczuciu niezwykły. Można powiedzieć że to co ten obraz przedstawia jest proste, ale zastanówmy się wspólnie. Czy przyroda jest prosta? Czy przyrodę da się łatwo wytłumaczyć? Otóż nie! W mojej głowie pojawiają się pytania, czym że jest taka malinka w ogromnym lesie. Można powiedzieć że niczym. Idąc przez las widząc pojedynczą