Wpis z mikrobloga

Mirasy wspomóżcie żółtodzioba poradą.
Załóżmy, że mam do zrobienia 3 serie po 8 powtórzeń.
1.Siadam do pierwszej i poszła za lekko - mam ją liczyć jako zrobioną czy nie?
2.Dołożyłem sobie żelastwa, ale przesadziłem i zrobiłem raptem 3 powtórzenia i koniec. Mam tą serię liczyć jako zrobioną czy mam odjąć żelastwa i spróbować ,,dobić'' do tych 8 powtórzeń?
#silownia #mikrokoksy
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poczuj_Rurznice: 1. Tak. Jeśli jest za lekka, a nie ma taka być, to nie znaczy, że źle oszacowałeś ciężar. Robisz tyle serii i powtórzeń na danym procencie/RPE itd ile masz rozpisane w planie.

2. Nie. Jeśli miałeś rozpisane 8 powtórzeń, a zrobiłeś 3, to znaczy, że źle oszacowałeś ciężar, z tym, że tym razem odwrotnie. Za dużo i następnym razem musisz odjąć ciężaru.
@FeC7800: za słaby jestem na to i nie daję zwyczajnie rady. Tolerkę na ciężar mam taką, że albo zrobię całość albo jak dołożę sobie chociażby kilogram to zrobię 2-3 powtórzenia w jednej serii, w drugiej jeden i trzeciej już nie będzie xD
@Poczuj_Rurznice: Dlatego nie trzymasz się sztywno 8 powtórzeń. Jeśli idzie lekko to zrób 14 jak trzeba. Jak przeszacowałeś w drugą stronę to zrób tyke ile możesz nawet jak to będą 3 powtórzenia. Obie serie wtedy nie są zmarnowane, w kolejnej spróbuj ciężar pośrodku, aż dojdziesz do takiego w którym zrobisz 8-10 powtórzeń w serii blisko upadku. Wtedy już wiesz jaki ciężar jest odpowiedni i możesz sobie planować progresję na spokojne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poczuj_Rurznice: zawsze możesz po tych 3 powtórzeniach po prostu ująć ciężaru i dobić do tych 8. Plus taki, że przy okazji oszacujesz bardziej realny ciężar do kolejnego treningu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Poczuj_Rurznice: #!$%@? takiemu trenerowi plaskuna na ryj. Jak potrzebujesz 2-3min odpoczynku to zrób to. Sam robię średnio przerwy po 2-4min jak mam ciężary w zakresie rpe8 a przy maksymalnych jedynkach odpoczywam nawet po 6-10min.Tak jak wyżej napisali staraj się trzymać w zakresie rpe8. Również jak jakiegoś dnia nie jesteś w stanie zrobić założonego celu jak np tych 3 serii po 8 pwt to możesz zrobić to lepiej będzie uciąć powtórzenia i