Wpis z mikrobloga

Przed chwilą Kaczyński na swojej konferencji prasowej powiedział, że on nie widzi sensu w tym, abyśmy brali te patrioty od Niemców, bo one będą tutaj tylko stały i ładnie wyglądały, a jakby co, to jeszcze te rakiety będą latały nad głowami Polaków...

Idą o zakład, że ten smutny starzec nawet nie wie do czego te całe patrioty służą. Po raz n-ty zabłysnął intelektem. A jego elektorat wpatrzony w niego jak w obrazek, bo "taki mądry człowiek".

#wojna #rosja #ukraina #polityka
  • 20
@zgubiles_sie_jelonku:

A moim zdaniem spoko :) Przecież taka jest prawda. Gdybyśmy ustawili te wyrzutnie blisko granicy, to nawet jakby Rosjanie wysłali w naszym kierunku największą rakietę jaką posiadają w swoim arsenale, to i tak nie moglibyśmy nic zrobić i tych wyrzutni użyć.

Z tego co widzę, to NATOwscy dyplomaci powiedzieli, że nie widzą problemu by te systemu przekazać na Ukrainie, i jest to wyłącznie wola Niemiec ¯\_(ツ)_/¯ Zakładam, że to jest
@Thorrand:

Mirku czy ty w ogóle przeczytałeś te materiały? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak twoja teza:

Z tego co widzę, to NATOwscy dyplomaci powiedzieli, że nie widzą problemu by te systemu przekazać na Ukrainie, i jest to wyłącznie wola Niemiec ¯_(ツ)_/¯


Ma się do tego, że:

1. Żadni natowscy dyplomaci tylko polski ambasador przy NATO Tomasz Szatkowski. To jest nasz nasz ambasador, ciężko, aby mówił inaczej niż
@zgubiles_sie_jelonku:

Okey. W takim razie na pewno pokażesz mi info. od np. USA, które wyraziły sprzeciw w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ojj... nie ma takiego. A to pech xD

Przyznaj, że #!$%@? się znasz, a chciałeś sobie popluć na Kaczora i PiS i kończmy tę rozmowę.
“Sometimes there are end user agreements and other things, so they need to consult with other allies. But at the end of the day, it has to be taken by the national governments,” he added.


@zgubiles_sie_jelonku:

Przecież to jest jednoznaczne. W pierwszej kolejności musi być WOLA Niemiec!
A skoro woli tej nie ma, to nie ma o czym rozmawiać. Niemcy (i ty też) niestety nie możecie zwalić teraz nic na USA,
@Thorrand: no ale takiego tematu jak przekazanie ich na Ukraine w tym momencie w ogole nie ma. Nic nawet nie wiadomo by trwaly szkolenia ich zolnierzy na tym sprzecie, by mieli go otrzymac w przyszlosci. Choc moze a WB czy USA potajmenie juz sie szkola; ale jesli tak to od nich dostana wyrzutnie.

Niemcy proponuja ta obrone plot nam, do rozstawienia na terytorium Polski. PiSowski rzad odmowil czy tez planuje to
@Aster1981:

No tak, nie ma takiego tematu, by te systemy przekazać na Ukrainę, a PiS ten temat zainicjował – co plus.

Przypominam, że na początku wojny też nikt nie chciał przekazywać ciężkiego uzbrojenia, i dopiero Polska pokazała, że można to robić ¯\(ツ)_/¯

Nic nawet nie wiadomo by trwaly szkolenia ich zolnierzy na tym sprzecie, by mieli go otrzymac w przyszlosci


Argument powtarzany jedynie przez zakompleksionych Polaków, którzy uważają, że w
niczego nie zainicjowal. To tylko glupoty dla pisowskich mediow i szumu u nas. Propozycja Niemiec byla i chyba jeszcze jest taka jak opisalem.


@Aster1981:

Fakt. To nie Polska jako pierwsza przekazała ciężkie uzbrojenie na Ukrainę. Zrobiły to Niemcy.


Polska moze zainicjowac idee rozmieszczenia naszych patriotow, ktore maja wejsc do sluzby w 2023, jesli nasze wladze chca. Bo tym moga rozporzadzac.


No ale to Niemcy mówią, że chcą te swoje patrioty GDZIEŚ
No i na tym możemy skończyć ten temat. Moim zdaniem nie ma sensu brać udziału w tej niemieckiej szopce, i nie powinniśmy tych wyrzutni przyjmować.


@Thorrand: Ja to od dawna jestem zdania, że powinna powstać jakaś Polska B i te wszystkie dzbany głosujące na PIS powinny tam sobie zamieszkać (bez tych patriotów koniecznie skoro was to tak boli) i być szczęśliwe. Weźcie sobie to Podlasie i dajcie normalnym ludziom w tym
@zgubiles_sie_jelonku

Hahahahahahahaha

Przyznaj, że #!$%@? się znasz, a chciałeś sobie popluć na Kaczora i PiS i kończmy tę rozmowę.


No i po co to wszystko? Nie mogłeś tak od razu? XD

Nie wiem jak ty, ale ja byłbym szczęśliwy, gdybym wiedział, że nie będzie więcej takich incydentów jaki miał miejsce w Przewodowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ty może masz to w dupie... no ja jednak nie ¯\_(ツ)_/¯
@matador74: Info od gościa który ma sporą styczność z obronnością, trzeba by się doszukać jakichs opracowan o systemie opl w Polsce i w jakim standardzie to działa. Niemiecki patrioty są chyba dosyc stare wiec jest duza szansa ze to nie bedzie wspolpracowzc od strzała. Te ststemy muszą sie nawzajem widziec, kiedy ktory reaguje itd… jestem w stanie sobie wyobrazic ze pattiot z 83 nie zadziala z naszymi systemami
nie widzi sensu w tym, abyśmy brali te patrioty od Niemców, bo one będą tutaj tylko stały i ładnie wyglądały


@zgubiles_sie_jelonku: bo taka jest prawda. Gdyby propozycja wysłania Patriotów na Ukrainę była niedorzeczna tak jak twierdzą wykupki (anonimowi użytkownicy forum o kupie), to Niemcy by ją po prostu odrzucili, zamiast podejmować dalsze kroki w kierunku jej wykonania (dyskusja z NATO/USA):

https://www.reuters.com/world/europe/decision-over-sending-patriot-air-defence-ukraine-lies-with-nations-nato-2022-11-25/
2. Po drugie, Stoltenberg powiedział coś takiego:

“Sometimes there are end user agreements and other things, so they need to consult with other allies. But at the end of the day, it has to be taken by the national governments,” he added.

Czyli po prostu to, że decyzja musi być podjęta przez państwa tworzące NATO


@zgubiles_sie_jelonku: Czy my w ogóle czytamy tę samą wypowiedź? xD