Wpis z mikrobloga

polecam nauczyc sie korzystac z zakladek mozna bylo oszczedzic troche kasy


@progressive: Komputer ma służyć mi, a nie ja komputerowi. #!$%@? się o kilka stówek przy takiej wartości zestawi to xD.
Ja zacząłem na 16 gb, potem sobie 16 gb dołożyłem - windows zauważanie lepiej pracuje na większej ilości ram. Znacznie mniej zrzuca rzeczy z pamięci.
64Ramu ;)


@macgar: Powiedziałbym, że 64 to minimum. Do pracy to nawet 128 nie byłoby przesadą. Choć nie wiem dokładnie jaką pracę koleś będzie wykonywać itp. Ale windows lubi więcej ramu.
@cyper: 13700kf wydaje się być szybszy, kosztuje 2120zł. to chyba bardziej +300zł? płyty z690 też brać nie musi w tym wypadku, nie będzie tego podkręcał i tak.

natomiast mam wątpliwości czy fortis schłodzi adekwatnie procesor który sam #!$%@? 270W
@10129: Racja - ten 13700K jeszcze w miarę rozsądny - patrzyłem na te ciut wyżej i były znacznie droższe więc założyłem, że w całym rankingu tak będzie :D No, ale ten pobór to wpłynie na chłodzenie, jak i zasilanie :D Sky is the limit :D
@Variv: ja na 32 giga mam dwie wirtualki, przegladarke i teamsy. Pytanie co kto robi w pracy. Do normalnego programowania np. duzo ramu nie trzeba. Graficy potrzebuja wiecej. W domu na gierki 16 gb i jeszcze sie nie spotkalem z jakims kosmicznym wymogiem na ram, moze kiedys spotkam taka gre, sporo do ogrania mam.
@zukier: Jeśli chcesz 32GB ram to kupuj w jednym slocie, żeby móc niebawem dokupić drugie 32GB, a jak ci sie zacznie krztusić UE na 64GB, to ciągle będziesz mógł wsadzić tam kolejne 64GB. Ram jest spoko pod tym względem że można go zaplanować i rozbudowywać z czasem.

Wyczucie braku ramu też nie jest oczywiste, bo komputer i UE ciągle działają. Ale jak zauważysz że mapy ładują się ileś tam czasu że