Wpis z mikrobloga

Są jakieś wykopki, które skupiają się wokoło simracing'u? Próbuje swoich sił w Assetto Corsa ( nie dużo, jakieś 12h), ale moje czasy są ok 3-4sek. gorsze od oczekiwanych (co w wyścigach jest przepaścią). Dobrze by było znaleźć kogoś, kto mógłby wytknąć mi najbardziej podstawowe błędy w jeździe. Gram na kierownicy - Driving Force GT.

#gry #assettocorsa #simracing
  • 13
@veti: niestety pewnych rzeczy nie dasz rady przeskoczyć, tak samo jak i w prawdziwych wyścigach czy każdym sporcie są lepsi i gorsi tak samo w wyścigach na kompie/konsoli każdy ma jakiś tam swój poziom, który w pewnym momencie ciężko przeskoczyć.

Czasami jak jeździłem z duchami czołówki światowej np. w Forze cz GT to zastanawiałem się jak mogą mnie odstawiać na długość auta podczas pierwszego dohamowania skoro w danym fragmencie toru zawsze
@Shady: W race07 czy inne Rfactory lub LFSy lubiłem pojeździć, natomiast przez ostatni rok czy dwa, jedyna nowość jaką widziałem to chyba Raceroom experience. Ale jakoś nie przypadło mi do gustu.
@ufos: To jest dobra rada - tylko, że wymaga dużo czasu, którego nie mam. Poza tym bez kogoś naprawdę dobrego ciężko powyżej pewnego poziomu wykryć swoje wady. Dlatego doświadczony nauczyciel jest tak ważny.

@romanowy: Steam Early Access - aktualnie 34.99 euro. Osobiście uważam, że warto o ile jesteś mocno w wyścigach - inaczej sobie odpuść.

@Shady: Wg mnie nie - nadal warto kupić.

@Shady: Żałuję strasznie, że nie
@veti: W sumie dawno nie jeździłem. Tak jak pisałem, przez ostatnie lata nie było chyba zbyt wiele tytułów wartych zagrania (serii F1 nie lubię)

W 2014 właśnie nadzieją są AC i project CARS. Na 2015 są planowane premiery GTR3 i rFactora 2, szkoda, że o LFS S3 nic nie słychać...
@veti: Ja jeżdżę trochę w AC, chociaż skaczę tak trochę między nim, RBR i rF. Nagraj onboard czy cuś i popatrzymy, chociaż sam szybki nie jestem :)
@veti: 3-4 sekundy to przepaść, w której na pewno robimy coś źle. Niestety w AC nie ma multiplayera, więc nie idzie sprawdzić gdzie popełniasz błędy. Najczęściej są to różnice typu zła decyzja odnośnie optymalnego racing line lub prędkości we/wy w zakręty. Później jest technika, a na końcu optymalizacja takich rzeczy jak zużycie ogumienia, czy strategia zużycia paliwa między stintami. Ze mnie miałki kierowca, ale do alienów potrafiłem się zbliżyć na dystans
@sidhellfire: Ja absolutnie zdaję sobie sprawę, że 3-4 s to przepaść - dlatego pytam, czy są ludzie, którzy mogli by mi powiedzieć co jest ewidentnie źle z moim stylem jazdy.

@sidhellfire: @KORraN: Nagram z 4-5 okrążeń na np. Mugello (niezbyt trudny tor, dość pewnie się czuję) - wrzucę na Youtube i wyślę Wam linka (najlepiej z Moim własnym komentarzem odnośnie tego co robię, aby łatwiej było ogarnąć gdzie robię
@sidhellfire: Jak potrafiłeś dojść alienów na 0,2s to sam jesteś prawie alien :P Ja byłem zadowolony jak na 1s straty zszedłem...

@veti: Zawsze możesz spróbować jeździć w trybie Hotlap, tam masz swojego ducha i możesz próbować różnych linii jazdy i zobaczyć, która jest szybsza :)