Wpis z mikrobloga

#agd #dom #mieszkanie

Kupiłem lodówkę Samsung Side by Side w RTVEuroAgd.

Sprzedawca upiera się, że z uwagi na wymianę gazu na bezpieczniejszy, lodówka stała się bardzo awaryjna, często się rozszczelnia, a jest to nienaprawialne. (ponoć zarządzenie EU).
Stąd proponuje kupno wydłużenia gwarancji do 5 lat.

Szukałem w google, ale nie znalazłem informacji o jakiś masowych awariach takich lodówek.
Obecny Smasung side by side, działa już 18 lat, dlatego myślałem, że to mało awaryjne lodówki.

Jak wygląda prawda?
  • 20
@mam__pytanie: mam side by side 3 lata prawie i to chyba identyczną co Ty wkleiłeś na foto. Nie, nie #!$%@? się na potęgę. Sprzedawca jest debilem, ALE: żadna gwarancja wydłużona do 5 lat nie uchroni Cię przed rozszczelnieniem układem, jeśli wystąpiło to "wewnątrz" lodówki, sprawdziłem to w serwisie. Powyżej 2 lat, przez kolejne 3 masz gwarę od samsunga, która polega na naprawie, a nie wymianie na nowy sprzęt. Więc jeśli "body"
Sprzedawca upiera się, że z uwagi na wymianę gazu na bezpieczniejszy, lodówka stała się bardzo awaryjna, często się rozszczelnia, a jest to nienaprawialne.


@mam__pytanie: Osobiście uważam że jak sprzedawca uczciwie mówi ze sprzedaje jakieś gówno to można mu serdecznie podziękować za ocalenie kilku tysięcy i poszukać czego innego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mam__pytanie: niestety ta gwarancję dają/sprzedają sprzedawcy w sklepach. Nie wiem na jakich warunkach dostają pulę (rejestrujesz AGD przez linka). Ja dostałem gratis bo w jednym sklepie brałem całe AGD do mieszkania. Może na stronie Samsunga da się ją wykupić dodatkowo w jakiejś rozsądnej cenie.