Wpis z mikrobloga

Czy opłaca się montować kuchnię indukcyjną, jeżeli garnki nie nadają się na indukcję i trzeba dodatkowo nakładać specjalną płytkę? Pytam ponieważ u rodziców jest kuchenka gazowa, a ja chciałbym zainstalować płytę indukcyjną. Rodzice mają garnki z zeptera i powiedzieli, że dali za nie tak dużo, że do końca życia już nie wymienią.
Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektryka #budujzwykopem #kuchnia
  • 29
@Smiejsiezzycia: A sprawdzałeś, czy te garnki faktycznie nie nadają się na indukcję? Testowałeś na jakiejś kuchence?
Na stronie producenta jest takie coś:

"Czy naczynia Zepter działają na płycie indukcyjnej?
Często spotykamy się z tym pytaniem osób, które nie miały jeszcze styczności z garnkami i patelniami Zeptera.
Odpowiedź brzmi TAK – wszystkie naczynia Zepter Masterpiece produkowane od kilkunastu lat są przystosowane do pracy na płycie indukcyjnej."
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
jak ktoś z chaty nie robi restauracji to indukcja super sprawa. Łatwiej utrzymać w czystości, garnki się nie brudzą od zewnątrz sądzą, uchwyty się nie nagrzewają, ustawiam precyzyjnie temperaturę. Po jakimś czasie wiem co na jakim poziomie gotuję. Na początku też narzekałem, że trzeba bardziej uważać itd. ale szybko się przyzwyczaiłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smiejsiezzycia: jeżeli zależy Ci tylko na grzaniu prądem, a nie macie garnków do indukcji to czemu nie założycie zwykłej płycie ceramicznej, takiej z wbudowanymi grzałkami?
@Smiejsiezzycia: starsze zeptery faktycznie nie nadają się do indukcji, ale nowsze wersje już mają odpowiednie dna - warto sprawdzić. Z tymi podkładkami chyba za dużo chrzanienia się. To jest właściwie przerobienie kuchenki indukcyjnej na tradycyjną płytę ceramiczną, więc jeżeli rodzice gotują i tak tylko na zepterze, to może prościej będzie kupić płytę elektryczną nieindukcyjną.