Wpis z mikrobloga

Czy opłaca się montować kuchnię indukcyjną, jeżeli garnki nie nadają się na indukcję i trzeba dodatkowo nakładać specjalną płytkę? Pytam ponieważ u rodziców jest kuchenka gazowa, a ja chciałbym zainstalować płytę indukcyjną. Rodzice mają garnki z zeptera i powiedzieli, że dali za nie tak dużo, że do końca życia już nie wymienią.
Jakieś propozycje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#elektryka #budujzwykopem #kuchnia
  • 29
@paramyksowiroza: garnki mają około 20 lat. Już próbowałem i nie nadają się na indukcję. Ja sam nie gotuję, ale mama mówiła że gotuje się w nich bardzo dobrze. Nawet później dokupiła jeszcze jakiś garnek z innej firmy i stwierdziła, że w porównaniu do zeptera to szajs.
@ratty: źle mnie zrozumiałeś. Palniki są gazowe, a piekarnik jest elektryczny.
@Xargo1: dlatego właśnie pytałem o opinię. Nie brałem w ogóle płyty ceramicznej
@piachu: no wiadomo. Tu właśnie chodzi o jakość gotowania. Dobre jakościowo garnki są mega drogie, ale bardzo ułatwiają gotowanie. Jak ktoś gotuje codziennie to widzi tą różnicę.
Ugotuj sobie w najtańszym garnku z Ikei bigos i w garnku za kilkaset złotych, a poczujesz różnicę( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ponieważ nigdzie nie masz takiej kontroli nad temperaturą jak w gazowej. Każdy kucharz ci powie że tylko gaz


@Mmmat: Tiaa...
Robiłem niedawno projekt dla sporej restauracji, i to takiej "dobrej". W kuchni wszystko na prąd, w tym dwie duże kuchnie indukcyjne, każda o mocy 20kW, po - bagatela - 60k PLN za sztukę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś musi oświecić tych kucharzy, że nie będą mieli kontroli