Wpis z mikrobloga

#telefony #smartfon #smartfony

Mirki, od 2 lat nie śledzę branży. Poszukuję nowego telefonu dla siebie, budżet - bez limitu, ale to tylko dla tego by znaleźć coś na dłużej niż rok i coś co będzie rozsądnie działać. Przez ostatnie 3 lata miałem: - Mi mixa 3 (totalna porażka jeśli chodzi o baterie), pozniej mialem POCO X3 NFC ( super mi wystarczał do moich zadań, zacinał sie mało, fajnie zoptymalizowana bateria, ale mocno sie przegrzewał aż po 10 miesiacach padł), teraz mam Samsunga A52S 5G - chyba najgorszy telefon jaki miałem, zacina się, robi dziwne problemy, przegrzewa sie, ciagle na ladowarce.

Używam telefonu do pracy, rozmawaiam średnio 4-5h dziennie (kilkadziesiąt różnych połączeń), potrzebuje wielozadaniowości (a na pewno nie moze telefon dzialac powoli i zwalniac pracy sztucznie tak jak to robi Samsung A52S 5G). Więc plynna obsługa aplikacji, maila, smsów, połączeń oraz nawigacji. Aparat potrzebuje tylko i wyłącznie do robienia zdjęć tabliczek znamionowych oraz zdjęć ukazujących poglądowe wykonanie robót itd., nie potrzebuje robić zdjęć krajobrazom, nie interesują mnie też gierki.

No i oczywiście koniecznie długa praca na baterii.

Co proponujecie? Czy warto przejść w Iphone, czy aktualnie jest już zbyt nadmuchanym urządzeniem?
  • 15
Czy warto przejść w Iphone


@magawek: Warto. A15 który znajduje się w iPhone 13 jest prawdopodobnie najbardziej wydajnym energetycznie chipem jaki do tej pory wyprodukowano. iPhony nie mają ogromnych baterii ale i tak radzą sobie świetnie właśnie przez to w czasie pracy na baterii. iPhone 13 Pro Max będzie tu najlepszym wyborem (radzi sobie nawet minimalnie lepiej niż iPhone 14 Pro Max)

Jeżeli chodzi o wydajność energetyczną w Androidach to Dimensity
Pobierz well_being - > Czy warto przejść w Iphone

@magawek: Warto. A15 który znajduje się ...
źródło: comment_1668966435JCu53tZQ6EBOdFVTnfJulN.jpg
@magawek: a grzanie jest właśnie spowodowane tym że CPU w telefonie nie ma aktywnego chłodzenia i nie poradzi sobie przez dłuższy czas z więcej niż ~5.5W (zależy też od temperatury otoczenia oczywiście). Zacznie "throttlować", obniży częstotliwość i co za tym idzie wydajność. Tak naprawdę jeżeli chodzi o wydajność którą da się utrzymać przez 15+ minut to właśnie taki iPhone 13/14 pro max czy Realme GT Neo 3 są najwydajniejszymi telefonami.
@well_being: dzięki za odpowiedź. Patrze na ceny iphone 14 pro max i jednak za duzo do wydania jak dla mnie. Wiec maksymalnie z iphone to 13 pro max. Ale w sumie powrot do xiaomi, takiego mi 12t czy realme moze bylby okej. Tez nie chce wydac mega dużo pieniędzy, bo telefon to ja wymieniam co rok lub 2 lata i tego zmieniać nie chce.

A co byś polecił z telefonów do
@cukru: być może tak jest, ale sama nakładka samsunga mnie też niesamowicie odpycha, mialem w rekach inne samsungi i też mnie wkrzuałal to "myslenie" w animacjach nakladki samsungowej.
A co byś polecił z telefonów do 1500 zł do podobnego użytku? bo potrzebuje 2 telefony zakupić w budżecie do 1500, ewentualnei jak warto dołożyć kilka stowek do czegos lepszego to tez w sumie mozna dolozyc : )


@magawek: Xiaomi Poco X4 GT
@magawek: Jak ci nie przeszkadzają problemy z 5G, VoLTE i VoWIFI to będzie w porządku. A jakiegokolwiek telefonu Xiaomi nie jestem w stanie nikomu polecić z czystym sumieniem.
VoLTE i VoWIF


@cukru: Nie używam tego, a 5G w okolicy nie mam :) Pytanie czy warto do wersji Pro doplacac? Procz tego ze ma 120Hz i wiekszy ekran? Cos wiecej ma hardwarowo lub softowo?
@cukru: najważniejsza jest dla mnie stabilnosc pracy i szybkie przelaczania miedzy aplikacjami, brak zacinek. Wydaje mi sie, ze pixel to najbardziej spelni. Xiaomi mialem troche i nakladka na poczatku fajna, ale po paru miesiacach coraz ciezsza i co raz wiecej dziadostwa