Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Wczoraj miałem ciekawą dyskusję że @stopy-kanadyjka. Wyprodukowała nawet Excela z obliczeniami, aby udowodnić, że wynajem mieszkania o wartości 500k za 3k przez okres 5 lat jest mniej opłacalny i ceny musiałyby spaść o więcej niż 10% aby wynajem był bardziej opłacalny niż wzięcie kredytu teraz.

Założyła oczywiście ratę 10.5k aby spłacić kredo przez 5 lat, ale dziwnym trafem zapomniała aby w przypadku najemcy odejmować od kosztów najmu zyski z posiadanego kapitału, w końcu najmenca dokłada co miesiąc 7.5k do oprocentowanej puli. Teraz bez problemu można mieć to oprocentowane na 8%.

Po 5 latach odkładając 7500 na koncie oprocentowanym 8% mamy kwotę 532642zł :P
Jesteśmy do przodu względem kredytu o 32642 zł !!!!!!!!!!!!!
A więc mieszkanie nie musi stanieć abyśmy byli do przodu!! Mało tego może nawet zdrożeć o 6.5% i dopiero wtedy będziemy na 0.

To jest wogole magia jak naganiacze zapominają o takich malutkich szczegółach które robią ogromną różnicę.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz pastibox - Wczoraj miałem ciekawą dyskusję że @stopy-kanadyjka. Wyprodukowała nawet E...
źródło: comment_1668936813lhVJw03ITaHIPvjEEOPbKb.jpg
  • 34
@pastibox: Skoro powołujesz się na moje wyliczenia, to podejrzewam, że Ci się podobały to łap kolejne ;)
Tak ten mój excel udowadniał na liczbach, że przy założeniach, które są na samej górze tzn 0 zł wkładu własnego i 0 zł oszczędności najem mieszkania za 3k/m-ąc jest mniej opłacalny niż kredyt na 500k i kupno mieszkania. I odpowiadał na Twoje wcześniejsze pytanie.

A jeśli chcesz rozmawiać o wariancie, w którym przez 5
Pobierz stopy-kanadyjka - @pastibox: Skoro powołujesz się na moje wyliczenia, to podejrzewam,...
źródło: comment_1668954186TAaMUjSFdyqBY8t61fDB5F.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stopy-kanadyjka: przecież ja swoje obliczenia wykonałem na oprocentowaniu po belce (netto).
Co do siły nabywczej to przecież założenie jest brak zmiany ceny nieruchomości. Jakie ma znaczenie siła nabywcza. Teraz robisz kolejne fikołki. A tak naprawdę to ta kwota będzie pozwalała na zakup coraz większej nieruchomości bo ceny zaczynają spadać. Więc zysk z wynajmu podwójny.
@pastibox: Nie jest moim celem spieranie się z Tobą o przyszłe ceny nieruchomości lub o wysokości inflacji w kolejnych okresach i wysokości stóp procentowych w przyszłości. I nie prezentuje żadnych "fikołków" tylko liczby.
Wyliczenia, które przedstawiłem pokazują scenariusze wyniku finansowego związane z decyzją o zakupie mieszkania lub z decyzją o odłożeniu zakupu w czasie.
Ja wolałbym aby ceny nieruchomości spadły. Wyniki finansowy na tych dwóch które mam kupione w odstępie 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieoznaczonaReklama:

najlepszy moment na zakup mieszkania, jeśli go potrzebujesz i masz finansowanie to moim zdaniem właśnie teraz. I nie chodzi mi o dzisiejszą datę, tylko datę osiągnięcia tego momentu, gdzie Cię stać.


Napisałeś prostym językiem oczywistą rzecz, a oni i tak nie zrozumieli. XD

Dodatkowo pasti typowo zmanipulował ucinając odpowiednio cytat. Klasyka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Krupier - @NieoznaczonaReklama:
 najlepszy moment na zakup mieszkania, jeśli go potrz...
źródło: comment_16689797248ocbJme2wAMvJyqztj75yu.jpg