Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Pytanie do ekspertów.

Poniżej jakiej kwoty za wynajmem uznalibyście wynajem bardziej atrakcyjny od zakupu takiego samego mieszkania na kredyt?

Dla przykładu weźmy mieszkanie o wartości 500k i stałe ceny nieruchomości przez kolejne 5 lat (bo wiadomo, że teraz będą spadać XD)

Jaka kwota? Samo odstępne (bez czynszu i rachunków)

Dla uproszczenia obliczeń kredyt na 100% wartości do porównania wygląda aktualnie tak.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Pytanie do ekspertów.

Poniżej jakiej kwoty za wynajmem uznalibyście wynaj...

źródło: comment_1668848942ZD4iJex3MfcScmYwCpYTQg.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stopy-kanadyjka: ok załóżmy, że to mieszkanie wynajmuje się za 3k
To przez pierwsze 5 lat będzie prawie 232k samych odsetek. Wynajem 3x12x5 =180k
W ciągu pierwszych 5 lat jesteśmy 50k do przodu na wynajmie. Te 50k możemy nadplacic jako kapitał. Chyba nie muszę ci mówić jak to wpływa na dalszą spłatę kredytu.

Gdzie ta twoja oszczędność?
pastibox - @stopy-kanadyjka: ok załóżmy, że to mieszkanie wynajmuje się za 3k
To prze...

źródło: comment_1668882321ndZvqyw6zW5oyDw3F3hJvt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pastibox: Porównywaliśmy tak jak chciałeś warunki kosztu kredytu i najmu w okresie 360 m-cy.
To odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie podając bardzo konkretne wyliczenia przy jakiej cenie i warunkach stałych wg stanu na dzień dokonywania obliczeń najem jest nieopłacalny.
Ty teraz argumentujesz oszczędnościami na najmie, którymi chcesz nadpłacać kredyt! Przecież TY nie masz i nie chcesz mieć kredytu bo twierdzisz że najem jest lepszy ;)
To na czym Ty chcesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stopy-kanadyjka: hahah ale wy robicie fikołki. Gdzie ja napisałem coś o wynajmie przez 30 lat? Napisałem we wpisie założenie 5 lat stałych cen (chociaż ceny będą spadać robiąc dodatkowe oszczędności). Kredyt jest na 30 lat bo ludzie taki biorą bo często ich na taki stać i porównują to z wynajem.
Jak ktoś jest w stanie spłacić kredyt w 5 lat. To znaczy że jest w stanie płacić raty okolo 10.5k.
  • Odpowiedz
@pastibox: Łap wyliczenia mówiące o ile muszą spaść ceny nieruchomości w ciagu 5 lat aby najem przez okres 5 lat był opłacalny.
Ty nie mów do mnie Wy kredyciarze, bo ja mimo, że się z Tobą nie zgadadzam to nie pisze do Ciebie Wy gołodupce.
Poruszamy się w matematyce a nie w inwektywach. I jeśli wykażesz swoje racje to OK.
I ja się nie bawię w fikołki tylko pokazuje Ci
stopy-kanadyjka - @pastibox: Łap wyliczenia mówiące o ile muszą spaść ceny nieruchomo...

źródło: comment_1668885497VoDKF7JP2HkHu2iRxIZhdu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stopy-kanadyjka: no i znowu kolejny błąd. Już ci o tym napisałem. Mając zdolność płacenia raty 10500 i wynajmując za 3k. Możemy 7.5k miesięcznie odkładać np na koncie oszczędnościowym oprocentowanym 8% aktualnie. Nie uwgledniasz kosztu utraconego kapitału w swoich obliczeniach.
7500 po pierwszym miesiącu na 8% daje 40zl.
Czyli już po pierwszym można to odjąć od wynajmu.
2. 2960
3. (Tu już będzie 15k) więc -80 = 2920
4. 22.5k
  • Odpowiedz
@pastibox: Ja Ci napisałem bardzo konkretnie o ile muszą stanieć mieszkania. Ty twierdzisz, że nie umiesz swoich twierdzeń precyzyjnie obliczyć! Przecież to jest Excel i kilka fajnych formuł.
A Ty ogóle ogarnąłeś sam ten kalkulator w necie, czy tylko go cytujesz i powołujesz się na niego? Jako autor?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stopy-kanadyjka: j
Siedzę na telefonie. Komputera w domu nie odpalam (jak już to bardzo rzadko) , nie chce mi się tracić teraz na to czasu. Pokazałem ci tylko gdzie popełniasz błąd.

PS. Kalkulator jest mój potrafię robić takie rzeczy
  • Odpowiedz
@pastibox: Nic nie pokazałeś.
Nie pokazałeś żadnych weryfikowalnych wyliczeń
Ty jedynie twierdzisz, że ja robię błędy nie podając żadnych weryfikowalnych wyliczeń;)
Ja mam excela w telefonie i potrafię z niego korzystać;) no ale wiadomo złej baletnicy to i rąbek u spódnicy ...... przeszkadza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stopy-kanadyjka: hahah jord. Nie zgadzasz się z tym że popełniłeś błąd? Pokazałem ci gdzie. Dalej brniesz? Skoro potrafisz z niego korzystać to popraw swoje błędzie wyliczenia.
  • Odpowiedz
@pastibox: matematyka. Pokaż wyliczenia. Tak jak ja. Jeśli je pokażesz to być może się z Tobą zgodzę ;) a na razie to sorry coś tam sobie twierdzisz bez popracia w liczbach ;) I do tego sam przyznajesz, że nie umiesz sobie policzyć ;)
  • Odpowiedz
@pastibox: założenia swoich wyliczeń wedle Twojego posta napisałem Ci z przodu - abyś widział. Kredyt na 100% kapitał 0%. I w tych warunkach najem jest bez sensu.
A jak Ty chcesz zmieniać zasady wyliczeń to jestem gotów robić to on-line. Przedstaw warunki i jedziemy ;) z koksem. W końcu stworzyłeś mega narzędzie internetowe to ogarniasz excela w 1 sekundę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stopy-kanadyjka: a ja ci napisałem że się mylisz :) nie nie uwgledniasz jednego poważnego czynnika :) dlaczego nie przyznasz mi racji? Wiesz że się mylisz a jednak tego nie zrobisz? Dlaczego?
  • Odpowiedz