Wpis z mikrobloga

Izrael – dziś jego historia i polityka kojarzona jest przede wszystkim z ich amerykańskim sojusznikiem. Można by pomyśleć, że to właśnie ten światowy hegemon stoi za powstaniem i przetrwaniem żydowskiego państwa. Okazuje się jednak, że to nie USA najbardziej zależało na jego istnieniu. Głównym protektorem oraz gorącym orędownikiem niepodległości Izraela był sam Józef Stalin. Co skłoniło tego potężnego dyktatora do tak nagłej prożydowskiej postawy?

Link do znaleziska - Jak Stalin tworzył państwo Izrael

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko.
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ. Ewentualnie możesz postawić mi TUTAJ kawę ;)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #europa #zwyczaje #swiat #liganauki #swiatnauki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #izrael #rosja #stalin #zsrr
sropo - Izrael – dziś jego historia i polityka kojarzona jest przede wszystkim z ich ...

źródło: comment_1668765733yjEDtlMwvMt8qrTKLXYzjW.jpg

Pobierz
  • 40