Wpis z mikrobloga

Mirki, uda mi się wyrzeźbić trochę brzuch bez żadnego sprzętu, trenując tylko w domu? W ogóle, trening w domu ma jakiś sens? Nie chodzi mi od razu o budowę Arnolda, ale mięśnie brzucha fajnie byłoby mieć jako takie. Rzecz w tym, że biegam i jeżdżę rowerem od zawsze, zaczynam naukę pływania, ale w przeciwieństwie do nóg, brzuch nie wygląda tak, jak bym chciał. Jakieś tam zarysy kaloryferka widzę, czasami mniejsze, czasami większe, ale nie jest to jeszcze to, czego oczekuję. Mam ~168cm wzrostu i ważę ~62kg, więc myślę, że to nie jest kwestia tego, że jestem za gruby, nie? Pewnie też zależy to od diety. Gdzieś widziałem kiedyś ćwiczenia do treningu w domu, ale zanim zacznę ich szukać, lepiej zapytać o zdanie mirków - koksów. Poratuje mnie ktoś radą? :)

#mikrokoksy #silownia #miesniebrzucha #pytaniedoeksperta
  • 27
  • Odpowiedz
@emel: Osobiście robię właśnie trening domatora (ale z hantlami) w tym na brzuch konkretnie robię unoszenie nóg w zwisie na drążku. Nie znam (w sensie nie próbowałem) skuteczniejszego ćwiczenia ;) Szcześciopak to w gruncie rzeczy porządne mięśnie brzucha + niski poziom tkanki tłuszczowej, która by je zakrywała.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Mam ważyć 55kg? XD

@Lipathor: Różowy pasek mnie zostawił. Kto wie, może właśnie z powodu brzucha. :)

@tajek: Słyszał, ale to też nie działa tak, jak sobie wyobrażasz. Masa brzuszków =/= ładne mięśnie brzucha niestety. Przynajmniej, tak słyszałem. :< @mRzielony: Dziękuję pięknie, poszukam.
  • Odpowiedz
@miki4ever: chyba dla 15 latka

@emel: mięśnie buduje się na masie a potem redukuje tłuszcz odsłaniając je

możesz sobie porobić jakieś ćwiczenia nie zaszkodzą ale, nie spodziewaj się super rezultatów
  • Odpowiedz
@mRzielony: pewnie nie sluchaj ze 56 to dla ciebie dobra waga bedzie wtedy wygladac jak wiezien oswiecimia. Powinienes warzyc okolo 60 kilo. Mozesz cwiczyc z obciazeniem wlasnego ciala wykonujac np swiece , podciaganie nog w zwisie scyzoryki czy typowe brzuszki
  • Odpowiedz
@emel: Wetnę się, ale sam mam w planach 6pak w tym roku ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), to mój plan ktoś najwyżej poprawi. Obliczasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne, układasz sobie dietę (może być na masę, czyli robisz dodatni bilans kaloryczny - #!$%@? więcej niż normalnie potrzebujesz) [tu polecam dziennik posiłków Vitalmax] i dobierasz sobie trening na masę czy siłę i trzymasz się tego korygując elementy odpowiednio do
  • Odpowiedz
@mRzielony: Nie chodzi o to, że chcę coś ćwiczyć, bo rzeźbienie ciała raczej nie jest specjalnie dobrym pomysłem, jeśli w planach mam starty w triathlonie. Po prostu chcę w końcu mieć wyrzeźbiony brzuch. :)
  • Odpowiedz