Wpis z mikrobloga

Masz mozliwosc kupic nieruchomosc w srednim miescie wojewodzkim, twoj budzet to 500k zl i masz do wyboru 3 opcje w tej cenie.
Co wybierasz i dla czego? Zapraszam do glupiej wypokowej zabawy( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

Jaka nieruchomosc wybierasz?

  • Mieszkanie w centum do 50 m2 <1km od starowki 24.7% (76)
  • Szeregowka w miescie do 110 m2 <6km od starowki 30.5% (94)
  • Dom pod miastem do 160 m2 <25km od starowki 39.9% (123)
  • Inne/sprawdzam 4.9% (15)

Oddanych głosów: 308

  • 39
@fledge: ta ankieta to wlasnie sprawdzenie co mirki preferuja i oczekuja :) to jest mega zroznicowane i zalezy od osoby i etapu w zyciu.

Np. dla mnie lokalizacja to swietosc, z miasta bym sie nie wyprowadzila. Ale na forach mieszkaniowych widze mnostwo osob ktorym marzy sie dom na wsi. Nie rozumiem, ale szanuje i zapraszam do dyskusji.
@notoelo mieszkałam na obrzeżach dużego miasta i do starówki autem w korkach 40min (mieszkanie w bloku). Teraz mieszkam pod miastem z jakby drugiej strony do starowki w godzinach szczytu 25min (dom) i wolności która jest w domu nic nie zastąpi i ogródka a wszelkie gadanie że trzeba kosić trawę i dużo więcej prac to żadna wymówka. Jakby co w mojej aktualnej miejscowości jest poczta szkoła przychodnia różne sklepiki itp więc wszystko co
@fledge: zależy też jaka prowincja. Są miejsca w Polsce gdzie wsie i małe miasta powiatowe oferują więcej niż 1 sklep spożywczy, 0 autobusów i brak jakichkolwiek usług. Mam wrażenie, że ludzie źle wspominający prowincję mają na myśli wsie, gdzie jest 40 domów a dookoła tylko pszenica i rzepak, bo tak niestety prezentuje się większość naszego kraju
@fledge w mieście i tak zawsze jeździłam autem. Ale w razie co mam tu pociąg i nawet linie podmiejska! Bo jest jakaś umowa z miastem i moja gmina ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fledge narazie nie mamy ale tu jest szkoła podstawowa klub pilkarski i chyba jakieś karate to myślę że wystarczy. Mój różowy z tad pochodzi i nie narzekał nigdy na dojazdy w szkole średniej itp
@notoelo: Im więcej nam dasz detali tym łatwiej doradzić. Wychowałem się w bloku i ostatecznie kupiłem szeregówkę z przystankiem/żabką/paczkomatem/lasem wszystko w zasięgu 50 metrów, 20-25 minut autem jestem w centrum górnego śląska. Pracuje zdalnie. Ważne dla mnie był spokój którego w bloku nie ma, może w jakiś budynkach z cegły z lat 50/60 jest cicho, wszystkie nowsze bloki są głośne. Lubię odpalić kominek, zrobić coś w garażu, pogrzebać w ogrodzie, pójść
@wpiot: pytam o preferencje wykopków, ja już swoje lokum mam :) zwyciężyła lokalizacja najlepsza do potrzeb w momencie zakupu i przewidywanych +10 latach.

@szybki-bill1: właśnie myślałam że więcej osób zwróci uwagę na lokalizacje. Czym innym jest mieszkanie w centrum z patusiarskim blokiem komunalnym, szeregówka w szczerym polu z zerowa tkanka miejska, dom na wsi gdzie psy dupa i szczękają. Ale może tylko ja mam oczekiwania najbardziej do otoczenia ;)
za te 500k to tylko mieszkanie w bloku będzie w znośnym standardzie. Jakbyś nie wspominał o budżecie to dom pod miastem

@n3sta: no za 500k dom bedzie w znosnym standardzie, pytanie jak daleko od miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)