Wpis z mikrobloga

Masz mozliwosc kupic nieruchomosc w srednim miescie wojewodzkim, twoj budzet to 500k zl i masz do wyboru 3 opcje w tej cenie.
Co wybierasz i dla czego? Zapraszam do glupiej wypokowej zabawy( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie

Jaka nieruchomosc wybierasz?

  • Mieszkanie w centum do 50 m2 <1km od starowki 24.7% (76)
  • Szeregowka w miescie do 110 m2 <6km od starowki 30.5% (94)
  • Dom pod miastem do 160 m2 <25km od starowki 39.9% (123)
  • Inne/sprawdzam 4.9% (15)

Oddanych głosów: 308

  • 39
@notoelo: jako singiel mieszkanie bo wygoda a większy metraż nie potrzebny. Jakbym miał rodzinę to szeregówka bo łączy zalety mieszkania i domu czyli grzeją Cię z boku i oszczędzasz na kosztach ogrzewania a masz dodatkowo trawnik oraz garaż. Dodatkowo sąsiedzi mają dzieci więc twoje będą miały kolegów na osiedlu. Na zadupiu nie chciałbym mieszkać więc jakiś dom 100m to jedynie przy mieście ale wtedy działka kosztuje tyle co szeregówka
w mojej aktualnej miejscowości jest poczta szkoła przychodnia różne sklepiki itp więc wszystko co potrzeba według mnie


@majka92: Ło kurna jakie szaleństwo, masz podstawowe usługi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bar, klub, restauracje, sale koncertowe, kina, teatry, hobbystyczne sklepy? A na co, na co to komu potrzebne.
I mogę mieć dużego psa o którym zawsze marzyłam bo jednak duży pies w bloku się męczy i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.


@majka92: To prawda... Chociaż jestem fanką mieszkania w bloku to też uważam, że trzymanie tam psa to robienie mu krzywdy (zwłaszcza jak ktoś ma typową pracę na etat , więc nie ma dla tego psa zbyt dużo czasu tak na co dzień), a do tego jest
@notoelo: jakie zalety?
główną zaletą domu jest cisza, spokój i brak sąsiadów
a główną zaletą mieszkania w bloku jest to że masz spokój z ogarnianiem jakiegokolwiek dachu, napraw budynku, koszenia trawnika itd
a tu masz problem z jednym i drugim xD
chyba że chodzi Ci o jakieś inne
że trzymanie tam psa to robienie mu krzywdy (zwłaszcza jak ktoś ma typową pracę na etat , więc nie ma dla tego psa zbyt dużo czasu tak na co dzień), a do tego jest to uciążliwe dla sąsiadów (i szczekanie, i sranie po trawnikach, i to że właściciele nie zawsze im zakładają kagańce i smycz), więc mieszkając w bloku uważam że to jest nieodpowiedzialne decydować się na posiadanie psa.


@Pantegram: Niestety
@l_Grela_l: zaleta jest ogrodek i grille, garaz oraz wiekszy metraz niz mieszkania, spokojniejsza i zielensza okolica, przy jednoczesnej bliskosci wszystkich udogodnien jakie daje ci miasto, szkoly, sklepy, komunikacja miejska, kultura itd. Co do sasiadow to w miescie i tak ich bedziesz miec, chyba ze stac cie na dzialke o wartosci nieruchomosci z zabawy albo i lepiej ;) ale nie mowimy o takiej opcji przy ograniczonym budzecie. A, no z plusow i
@Pantegram: mam trochę znajomych z psami i chyba miejskie psy z bloków mają lepiej - właściciele mniej czasu spędzają poza domem, bo dojazdy krótsze, więc trzy spacery dziennie są zawsze, jakieś wybiegi dla psów z takimi atrakcjami typu place zabaw, nie wiem jak to się nazywa, są chyba już blisko każdego osiedla w Warszawie, jakieś szkolenia, behawiorysta do każdego problemu itp. Psy z podmiejskich domów spędzają same często więcej czasu a
Pies odpowiednio wyprowadzany będzie ci w domu spał


@L3gion: No dobrze, ale ja pisałam w tym poście o ludziach pracujących na "typowym etacie", czyli takich, którzy spędzają minimum 10h/dziennie na pracy, dojazdach do pracy i szykowaniu się do pracy, więc obiektywnie nie mają w ciągu dnia zbyt wiele czasu dla tego psa, a w nocy przecież też śpią, a nie się z psem bawią, a po pracy mają na głowie oprócz
No dobrze, ale ja pisałam w tym poście o ludziach pracujących na "typowym etacie", czyli takich, którzy spędzają minimum 10h/dziennie na pracy, dojazdach do pracy i szykowaniu się do pracy, więc obiektywnie nie mają w ciągu dnia zbyt wiele czasu dla tego psa, a w nocy przecież też śpią, a nie się z psem bawią, a po pracy mają na głowie oprócz psa jeszcze zakupy, obowiązki domowe i dzieci na głowie.


@
@L3gion: Tak, tylko też zwróć uwagę, że takich ludzi jest więcej niż mniej, bo ludzie na ogół przy adopcji zwierzaka kierują się swoimi zachciankami, a nie dobrem zwierzaka niestety.
@ATAT-2: troche tak, ale nie do konca xD chodzilo mi o dyskusje na zasadzie: szukasz auta o ograniczonym budzecie 80k, gole nowe auto z salonu, 5 letnie poleasingowe czy 15 letnia klasa premium xD. Wiem ze abstrakcjyjna sytuacje stworzylam troche, ale w sumie ciekawe komentarze wyszly :D
Co wybierasz i dla czego? Zapraszam do glupiej wypokowej zabawy( ͡° ͜ʖ ͡°)


To zależy

Mieszkanie w centum do 50 m2


Jak nie mam dzieci to tak

Szeregowka w miescie do 110 m2


Jak zależy mi na w miarę szybkim dotarciu do centrum, a większe dalej jest za daleko oraz mam dzieci to tak

Dom pod miastem do 160 m2


Jak mam trójkę dzieci to tak. Jak nie