Wpis z mikrobloga

Polacy mają bzika na punkcie posiadania na własność jakiejś nieruchomości. Niestety jest to utopia. Nigdy nie będzie tak, że każdy ma swój własny dom/mieszkanie. Nie taka jest rzeczywistość. Polacy nakręcają się nawzajem, doprowadzając do sytuacji że gołodupiec za 3,5 k z premią z januszexa uwierzył, że może mieć na własność mieszkanie 80-100 M2 czy postawić dom za 600 k. Doprowadziło to do sytuacji że tysiące takich ananasów ruszyło po tani kredyt przy anormalnie zerowych stopach, a teraz kwik i zdziwienie jak stopy są bliższe normalnemu poziomowi. Kwik jest o tyle śmieszniejszy, że teraz nagle dowiedzieli się co to WIBOR oraz stopy procentowe i że to jest nielegalne, do sądu bo "jo nie wiedzioł co podpisuje".

Świat nie jest sprawiedliwy, miałeś pecha i urodziłeś się gołodupcem, ruszasz w dorosłość bez niczego - będzie ciężko. Zdobędziesz dobry zawód- dojedziesz do czegoś. Nie masz dobrze płatnego zawodu - nie dla Ciebie luksus posiadania dużego mieszkania czy domu na własność. Dla takich osób jest właśnie wynajem i ewentualnie kurniki.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt #mieszkanie #bekazpodludzi
  • 19
@goferek: jak ktoś przepracował 40 lat i nawet grosza nie odłożył na emeryturę, no to naprawdę musiał chyba całą karierę siedzieć w gównopracach na minimalnej. Jedyne co takim zostaje to chyba narobienie dużej ilości dzieci, pobieranie socjali na nich i liczenie, że na starość któreś z dzieci pomoże finansowo.
@bart40404: i w co będzie inwestować comiesięczne oszczędności taki przeciętny janusz, aby przez tych kilkadziesiąt lat nie straciły na wartości? Już widzę po swoich rodzicach jak to wygląda, lokata w banku to max na co ich stać. A oszczędności tylko realnie stopniały.
Zakup nieruchomości aby mieć swoje miejsce, gdzie możesz zamieszkać i nie być zależnym od osób trzecich to podstawa.
@goferek: jak ktoś przepracował 40 lat i nawet grosza nie odłożył na emeryturę, no to naprawdę musiał chyba całą karierę siedzieć w gównopracach na minimalnej. Jedyne co takim zostaje to chyba narobienie dużej ilości dzieci, pobieranie socjali na nich i liczenie, że na starość któreś z dzieci pomoże finansowo.


Odłożyć na emeryturę wiedząc, że w ciągu najbliższych 3 lat wartość kapitału stopnieje o 40% i to oficjalnie xD chyba, że myślisz
@luke-dolla7: przecież po to są właśnie kredyty... Myślisz że wielkie firmy kupują inne duże podmioty za własną kasę? Od tego jest dźwignia kredytowa o tak też jest w przypadku nieruchomości. Przykre jest jedynie to że stopy procentowe były na tak niskim poziomie, za niskim
@luke-dolla7 u mnie w januszexie nawet najgorsi pracownicy byłi w stanie się pobudować. Robią sobie po 10h dziennie za około 4.5-5k rata max 2 tys. I nikt nie narzeka a domy pobudowane. Więc ja ogólnie w swoim społeczeństwie nikogo narzekającego nie widzę a kredyciarzy dużo
@Kredyciarz
Kwik ucichł bo dostali wakacje kredytowe, to można kupić goferki nad morzem. Sorry, ale uważam że socjal w tym kraju zaczyna bić rekordy, ratować ludzi bo ich zdolności intelektualne nie pozwalają na zrozumienie podpisanej umowy z bankiem, absurd. Do sądu bo mi kredyt zdrożał zgodnie z treścią zawartą w umowie.

@goferek
xD wyżej pisałem o goferku i od razu się trafił. Mistrzu nie da się, dopóki ktoś kto ma jaja nie
@Kredyciarz
Proszę bardzo, youtube:
https://youtu.be/_cwK-GMRn9Y
I masa innych filmików, sond z wyliczeniami i gadaniem jak to jest ciężko.

Portale informacyjne:
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/placimy-za-mieszkanie-a-mieszkamy-u-tesciow-mlodzi-opowiadaja-o-swoich-kredytach/y4yztzt,6dc1d1ec

https://wydarzenia.interia.pl/autor/anna-nicz/news-rata-kredytu-skoczyla-im-z-3-tys-do-7-tys-zl-w-tym-roku-na-w,nId,6109117

https://www.google.com/amp/s/kobieta.onet.pl/wiadomosci/podwyzka-stop-procentowych-polakow-nie-stac-na-splate-rat-kredytowych/5j8g8kt.amp

Jak to znowu czytam to chce mi się śmiać, Glapa winny wysokich rat xD mój podpis na umowie to nic.

Na wykopie pewnie też były wysrywy, wybacz ale nie chce mi się przewijać wstecz 6 miesięcy wpisów na tagach.
@Kredyciarz
Fajnie masz, że myślisz że trąbią o tym w ogólnopolskich mediach, poruszają temat w ogólnokrajowych rozgłośniach bo tylko pojedyncze rodziny mają problemy z wysoką ratą. Na pewno tak jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
@luke-dolla7: nie widzę nic głupiego w tym, że Polacy chcą mieć mieszkania na własność. Ten gołodupiec co ma 3,5 k ma do wyboru dwie strategie - albo tak długo jak się d wynajmować pokoik w mieszkaniu studenckim (co oznacza, że rodziny nigdy nie założy niezależnie od chęci) a na starość liczyć na jakiś cud albo noclegownię dla bezdomnych albo spiąć się, żyć jak dziad przez jakiś czas ale to mieszkanie kupić,
@LGirl
Zgadzam się, ale wtedy ten gołodupiec jest świadomy swojej decyzji, umowy którą podpisał i nie biadoli jak to teraz ciężko, bo mu nagle i nielegalnie glapa podniósł stopy procentowe. Sam się na taki scenariusz zdecydował i jako odpowiedzialny, dorosły człowiek bierze to na klatę, a nie mówi "państwo dej".