Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu, podczas październikowego załamania na giełdach powszechne były takie wpisy (komentarzy w różnych wątkach było jeszcze więcej).

Od tamtej pory WIG20 odbił o jakieś 26% z 1340 pkt na 1740 pkt. Jeśli fundy robiły zakupy w tamtym czasie (a z pewnością robiły) to niedługo zaczną wychodzić na plus (a niektóre już to robią: https://www.analizy.pl/fundusze-ppk/notowania )

Gdzie jesteście teraz ze swoimi ironicznymi wpisami, pytaniami o godność i namawianiem do szybkiego wypłacania środków bo zaraz wszystko jebnie jeszcze bardziej? Ile osób przez wasze głupie pieprzenie wypłaciło kasę w dołku? Dlaczego nie jesteście tak aktywni z wpisami gdy następują wzrosty, ale spamujecie bzdurami gdy trwa chwilowe załamanie?

#ppk #gielda #ekonomia #oszczedzanie #emerytura #inflacja
Pobierz Krupier - Miesiąc temu, podczas październikowego załamania na giełdach powszechne był...
źródło: comment_1668507614xo7IZRxVKNa9E9OM6ZUFbi.jpg
  • 47
@Krupier: Wykopki to większe gówniane midasy od Sasina, zawsze trzeba robić na odwrót niż mówią. Tutaj każda głupota, która jest w trendzie jest powielana i wyplusowywana w nieskończoność a później cisza. Tak było ze złotówką, że zaraz dolar po 7zł, paliwo już nigdy tańsze niż 6zł nie będzie, a ostatnio #!$%@? babke z sanepidu, że wzieła odprawę emerytalną bo im się to #!$%@?ło z odprawą ze względu na zwolnienie
Pobierz PaprykarzXL - @Krupier: Wykopki to większe gówniane midasy od Sasina, zawsze trzeba r...
źródło: comment_1668508707HAIrRREBsOUyTftwmsrYd0.jpg
@Krupier: szkoda strzępić ryja xD dzisiaj na głównej podobne znalezisko o ppk i tam też swoje mądrości wypisują.
Weź im wytłumacz że jak inwestujesz na giełdzie to wahania są czymś normalnym. I po drugie PPK to bliżej mają to IKE/IKZE niż OFE i ZUS
@Krupier: ja tylko dodam, że jestem stricte na wyniku break-even w okolicy tych 1750 punktów na WIG20. Już #!$%@?ąc od PPK ale jak na dłoni widać sens uśredniania i regularnego kupowania - miałem jednostki kupowane jak WIG20 był na poziomie 1300-1400, miałem jak był na 2600. Im więcej alokacji przy niższych wycenach, tym lepiej w longtermie (oczywiście mam nadzieję, że za te 30 lat WIG20 będzie chociaż na poziomie 5000 (
A że spadki są gwałtowne, to odrobienie ich może zając 5 albo 10 lat.


@diler_biedy: no właśnie jak spadki są gwałtowne to właśnie ich odrobienie zazwyczaj trwa szybko, tworząc charakterystyczne V na wykresie.
@Krupier: Dalej niezmiennie uważam że to scam ¯\_(ツ)_/¯ I będę tak uważał nawet jakby cyferki na monitorze miałyby się podwoić.

Cena jednostek poszła w górę, no super że poszła, nie zmienia to mojego nastawienia że zanim obecny 30latek wypłaci te pieniądze zostaną one w mniejszym lub większym stopniu „uspołecznione”.
@Krupier: statsy anegdotyczne ode mnie: mam w sumie około 20k na PPE PZU + PPK1 NN + PPK2 NN, suma wpłat 'ode mnie' to około 9k (bo PPE z tego co pamiętam albo firma płaciła albo dała podwyżkę o tyle ile mi odejmowali, 2 firmy temu to było), reszta pracodawcy. Wszystkie instrumenty są na delikatnym minusie - PPE -2%, PPK1 -1,9%, PPK2 -1.7% względem sumy wpłat. Ktoś może powiedzieć, że 'ale
@Krupier: tyle tylko, że PPK nie zarabiają. PPK Spokojne Jutro ma stopę zwrotu na poziomie 6% - od początku swojego istnienia. Jasne, co do opłacalności PPK to trzeba by doliczyć bonus od państwa oraz część pracodawcy (tj. zakładając, że pracodawca sobie tego nie odbije), ale samo PPK nie jest jakoś specjalnie zyskowne.

Pełna zgoda na temat tego, że panika wykopowa jest złym doradcą.

Natomiast zadziwia mnie twoja wiara w to, że