Wpis z mikrobloga

Pytanie mam, czy jeżeli jest się po 30 warto zainteresować się tematem programowania? czy w czasie nauki po około 3h dziennie, jest się w stanie przyswoić wiedzę pozwalającą pracować jako programista? Jako, że mam brak funduszy to bym postawił na darmowe źródła nauki. W sumie pracę mam tragiczną, na hali taka temperatura jak na dworze, dlatego tak jakby czas goni i chciałbym znaleźć prace przed większymi mrozami w lutym.
#programista15k #naukaprogramowania #programowanie
  • 31
@BornToDie69: Bystry jestem, ścisły umysł nie bardzo. No właśnie różne cuda w życiu robiłem, od pracy na stacji benzynowej, MC'donaldsach, gastro, bary, puby. Może programowanie to mój graal którego nie odnalazłem wcześniej? :D
@Cezar111: Przyswoić wiedzę teoretyczną i nauczyć się jakichś praktycznych podstaw bazując na materiałach z neta da się bardzo szybko jak jesteś zdeterminowany i zrobisz to w dosłownie kilka/kilkanaście tygodni, ale problemem będzie brak doświadczenia, gdy zaczniesz szukać pracy. Mimo wszystko raczej nie masz wiele do stracenia poza wolnym czasem, więc próbuj. Ogarnij podstawy, systematycznie pracuj nad jakimś własnym, solidnym projektem i aplikuj ile się da, a nuż gdzieś się załapiesz po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@muchatse: No to już zależy czego konkretnie będziesz się uczyć, ale z własnego doświadczenia wiem, że jakieś podstawy można szybko przyswoić, a nie powiedziałbym, że jestem szczególnie zdolny. Jak byłem na studiach to był tam przedmiot, który poruszał typowe zagadnienia z oop i całość, czyli teorię razem z praktycznymi przykładami, ogarnąłem w niecały semestr, który trwał mniej więcej 4 miesiące. Oczywiście przez 3 lata studiowania miałem jeszcze więcej programowania, ale nie
@romek898: akurat z projektami studenckimi jest tak zawsze, miałem to samo. Zawsze, gdy spojrzysz na swoje projekty z perspektywy czasu to będziesz widział jaki odniosłeś progres bo to naturalne, że komercyjne doświadczenia i kolejne godziny przy kodzie w pracy, sprawia, iż napisałbyś pewne rzeczy inaczej, lepiej, innymi słowy, zrobił refactor
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cezar111:

Mam tak samo jak Ty, też pracuje w podobnym warunkach, zimno w zimie, #!$%@? na hali, w lecie ukrop, nigdy nei lubiłem tego co robię.

Możemy zacząć razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem delikatnie przed 30tką.

Znalazłeś już coś?
Ja myślałem wydać jakiś większy hajs na kurs ale jeszcze nie wiem jaki.
@Cezar111: ucząc się po robocie to do lutego zostaniesz najwyżej manual testerem bez expa, poza tym skoro pytasz tutaj zamiast po prostu zacząć, albo wygooglać dylemat tysięcy przed Tobą to dobrze radzę nie dać sobie wcisnąć płatnego kursu jak za miesiąc przyciśnie, że miesiąc minął, a nie ma postępów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
samo jak Ty, też pracuje w podobnym warunkach, zimno w zimie, #!$%@? na hali, w lecie ukrop, nigdy nei lubiłem tego co robię.


Możemy zacząć razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja jestem delikatnie przed 30tką.

Znalazłeś już coś?


@strike_lucky: Tak wczoraj rozglądałem się, poszukiwałem różnych źródeł itp. Wszystko w excelu zapisałem, tzn. linki i jakoś pogrupować. Jeżeli chcesz można jakoś razem zacząć, wiadomo że każdy ma swoje
@Cezar111: 3h dziennie to może być za mało żeby znaleźć robote do lutego, ja bym celował pół roku co najmniej. A czy jest sens zaczynać nauke progrmaowania po 30? Jeszcze jak! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam dostałem pierwszą prace po 30 i też pracowałem na hali i też jestem samoukiem.
@janekhe: Jeszcze nie poszło, cały czas idzie.

Od tamtego czasu 1 dzień miałem żebym nie miał włączonego kompilatora. Tak to codziennie te min. 3h siedzę, bardzo szybko czas leci przy tej nauce. Na udemy patrzę co jest na kursach i szukam tego na yt.

Do nauki wybrałem Jave, uczę się z:

- YT kanał Bro Code ( za darmo tutorial bardzo mi się podoba), kanał pasja informatyka,

- na telefon ściągnąłem