Wpis z mikrobloga

@Coronavirus: Co jak co ale Ruscy podobno mieli być mocniejsi jeżeli chodzi o rakiety (żeby kontrować silniejsze lotnictwo NATO). Więc Amerykanie produkują te rakiety od 20 lat i dla Ruskich to jest jakaś "technologia przyszłości"? Samozaoranie.
Niech lepiej się zastanowią jak utrzymać Siewieropiździeck bo na froncie wszyscy znają rozkład jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Coronavirus: pozwolę sobie wkleić mój komentarz z innego wątku:

bodaj 3 lata temu ze zdziwieniem przeczytałem, że w nowych samolotach bojowych od czujników w skrzydłach do komputera prowadzą łącza cyfrowe i cały proces sterowania jest cyfrowy (np. joystick pilota), potem to wraca sygnałem cyfrowym i jest wykonywana zalecona przez pilota lub komputer akcja np. lotki zmieniają położenie.

problem w tym, że przy prędkościach samolotów i niezbędnej szybkości reakcji, sama zamiana sygnału
@cieciowy: a nie było też czegoś w stylu że te systemy często same wprowadzają jakieś korekty ustawienia sterów, żeby samolot leciał prosto, gdy pilot nie chce wykonać żadnego manewru i chyba taka wrodzona niestabilność pozwala na poprawę zwrotności? coś w tym stylu kojarzę ale może bredzę
@ziemniakwamoku: nie znam się aż tak bardzo na samej awiacji. nie chcę się wypowiadać. wiem, że f-117a był niestabilny i tylko komputer utrzymywał go w locie - ale tam chodziło o te cuda z powierzchnią kadłuba w celu minimalizacji odbicia fal i echa radarowego.

za to trochę wiem o elektronice i mnie wciął artykuł bo najpierw myślę - bzdury, a potem cała część artykułu była o samych militarnych przetwornikach A/C jakie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cieciowy @ziemniakwamoku : ja z kolei mam nieco pojęcia o awiacji, sterowanie komputerem w f117 akurat nie miało się do tego, że był zaprojektowany by nie odbijał fali radaru, tylko po prostu jego konstrukcja, tak jak każdego nowoczesnego samolotu jest niestateczna statycznie, przez to nie da się, albo wymagałoby to nadludzkich umiejętności by latać takimi samolotami. Mają one środek parcia wysunięty przed środek ciężkości, przez co są bardzo zwrotne, ale niestabilne.

Dla