Wpis z mikrobloga

@Eszy przyznam Ci się bez bicia że boje się teraz cokolwiek spieprzyć - nigdy nie robiłem kalibracji luster, laser (o dziwo) po przetransportowaniu go własnym autem działa bez problemów więc nic z lustrami nie kombiniję.

A podpowiedź może - ewentualna kalibracja luster jest upierdliwa?
@bkwas: nie jest ona ciężka, acz upierdliwa. Mi gość polecił robić to na zasadzie prob i błędów. Laser ma uderzać idealnie w sam środek- jak już wycinasz to widzisz o co chodzi. Żeby kółko było kołkiem itp. Jak zauważysz, że kółko staje się jajem to znaczy, że któreś lustro się pokutowało. A jest ich tam chyba trzy - jedno z tyłu, dwa w środku prowadzące wiązkę. Jak masz instrukcje to w
@bkwas: u mnie problem sie zaczął po jakimś miesiącu użytkowania, po prostu od wibracji jakie wytwarzał ploter podczas pracy śrubki się luzowały. Ale może to była kwestia odpowiedniego poziomowania maszyny - choć byłem pewien, że dobrze stoi i nie powinno być problemów.
@Eszy: Mirek - przeserdeczne dzięki :) Zapisuje sobie ten wątek i komentarz bo naprawdę może mi w którymś momencie uratować tyłek.

Póki co mam samą zabawę - wszystko jest ustawione, nic się generalnie nie dzieje a ja po 2 próbnych dniach z programem mogę wykonywać mniej więcej to co chcę i dokładnie do co potrzebuję na zasadzie prób i błędów - więc już dostałem więcej niż oczekiwałem ( ͡° ͜
@Mow_do_mnie_mistrz: tak samo RDworks :) Póki co dogaduję się z nim bez problemów ale nie mogę dojść np. jednej rzeczy:

Chcę zacząć wypalać w danym punkcie (ustawiłem sobie tam konkretną rzecz do wypalenia) ustawiam w programie w opcji pozycji "zacznij w wybranym punkcie" ale i tak laser wraca do pozycji bezwzględnej i ni cholery nie wiem czemu.