Wpis z mikrobloga

@HerlockSholmes: tam ludzie mają godność i nie boją się stracić czasu żeby udowodnić swoje racje. Przykładem jest podobna sprawa w której skuli gościa za nagrywanie w miejscu publicznym. Dostał za to kilkadziesiąt k $ i przeprosiny sprawców, a oni dostali sprawiedliwą karę. W Polsce nie do wyobrażenia takie zakończenie sprawy
Różnica jest taka, że w USA dostanie za głupotę milicjantów pokazne odszkodowanie


@HerlockSholmes: lol. W USA co chwilę są sytuację, że robią najazd na niewłaściwy dom, zabiją psa albo niemowlaka. Fakt, że statystycznie to dlatego bo kraj jest olbrzymi ale nie słyszałem by w Polsce kogoś zabili przez pomyłkę.

Również całe mnóstwo sytuacji jest kiedy robią np. checkpointy i sprawdzają bez powodu - jak ktoś nei zna swoich praw to ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@100piwdlapiotsza: rzeczywiście kolega wykonał dość niebezpieczny manewr z sięganiem po laskę.
Chodzi mi o wpisy, że mógł pokazać dokumenty i po sprawie. Później policja i rząd będą się domagać dalszych przywilejów i działania poza granicami prawa. Na szczęście w USA chłop dostanie solidne odszkodowanie, jakby tak w Polsce sądy zaczęły stosować wysokie kwoty w takich sprawach to szybko komendy nie byłoby stać nawet na papier toaletowy. Powiem więcej, tam można domagać
jeśli się nie ma nic do ukrycia to pokazanie dokumentu skróci spotkanie


@szuleer: No i co, dzisiaj tylko pokazanie dokumentów, jutro tylko przewiezienie na komendę, no ale jak nie masz nic do ukrycia to tylko sobie tam posiedzisz. Dzisiaj godzinkę, jutro dzień... Ale jak nie masz nic do ukrycia to Cię po prostu wypuszczą...

Trzeba bronić swoich praw, a nie poddawać się bo tak będzie dla mnie wygodniej...
@szuleer dodatkowo szkoda czasu na kłótnie jeśli się nie ma nic do ukrycia to pokazanie dokumentu skróci spotkanie

@szuleer niby masz rację, ale w taki właśnie sposób Amerykanie budowali, a teraz walczą o swoją wolność. Ludzie, którzy twierdzą tak jak ty, powoli oddają swoją wolność, nie wiek czy specjalnie, czy nieświadomie, ale to potwierdza tylko głupotę i pokazywanie, że musisz mieć "Pana". Później właśnie przez takie podejście (które opisałeś) policja, urzędnicy i
@szuleer: jakby czarny tak siegnal szybko reka do pasa do by poszedl caly magazynek w niego


@edmund-kwas jakby czarny też zachował spokój jak ten pan, to by się nic nie stało. Zauważ, że gość bez większych problemów dał założyć sobie kajdanki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Radoslav_a: musi mieć nakaz za każdym razem. Jeśli wchodzi w sytuacjach nagłych ma obowiązek dostarczyć Ci "nakaz" w ciągu 7 dni.
A tak apropo ładny fikołek zrobiłeś z mojej wypowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo raczej chęć obejrzenia mieszkania przez milicjanta nie jest sytuacją nagłą