Wpis z mikrobloga

Windows ma jakieś profilowanie ustawień grafiki?

Przy trzech podłączonych monitorach korzystam najczęściej z dwóch, a trzeci włączam wtedy, kiedy gram na kierownicy w samochodówki - trzeci monitor zamontowany jest na stanowisku do ścigania się.

W chrome zawsze wracam do poprzedniej sesji, ale kiedy chcę wrócić po włączeniu w międzyczasie trzeciego monitora, bardzo często (raczej losowo) okna przeglądarki, które były na lewym monitorze, otwierają się na prawym, ustawionym jako główny wyświetlacz. To samo robi się z oknami innych programów.

Przy kilkudziesięciu oknach przeglądarki, rozłożonych na paskach dwóch ekranów, jestem w stanie swobodnie otwierać właściwe, ale gdy mam wszystko na jednym pasku, to już zaczyna się zgadywanie. Mam ustawiony stary styl paska zadań, bez łączenia w grupy.

Przed wyłączeniem przeglądarki wszystkie okna są zminimalizowane i tylko jedno jest widoczne na pulpicie, bo przeglądarkę wyłączam przez jej menu. Po incydencie monitorowym wszystkie okna maksymalizują się, przez co od razu korzystają z RAM-u i przez chwilę zapychają dość wolne łącze internetowe. Trochę to wkurzające.

Myślę, że rozwiązaniem może być utworzenie profilu użytkownika w systemie i przełączanie się na drugi profil przed włączeniem oraz powrocie do poprzedniego po wyłączeniu trzeciego monitora, ale to nie jest wygodne rozwiązanie.

Może są opcje, o których nie słyszałem albo programy, które rozwiążą mój problem. Ktoś coś?

#pcmasterrace
  • 1