Wpis z mikrobloga

Mam takie poczucie, że nie wykorzystuje dobrze swojego czasu i swojego życia, zawsze jak coś robię to myślę, że może lepiej byłoby robić coś innego.

Mam taką fobię, że na koniec, gdy już będę stary i nie będę nic mógł to pożałuję, że źle wykorzystałem życie i wszystko trzeba było zrobić inaczej.

Marnuje bezproduktywnie większość każdego dnia, ale nie mam energii, motywacji i skupienia. Ludzie, którzy są śmiertelnie chorzy mają tylko trochę mniej czasu niż ktoś kto nie choruje, a zdrowa osoba marnuje całe dnie, miesiące, lata na jakieś seriale itd.

Robię tylko te rzeczy, które zapewniają minimum egzystencji i po linii najmniejszego oporu.

Z dodatkowych aktywności to jedynie sport, chodzenie na siłkę i rozważam, że to bez sensu, bo nic po tym nie zostanie. Efekty i tak spadną.

Chciałbym usiąść i skupić się na dłużej, coś stworzyć, produktywnego co pozostawi po sobie ślad, jakiś wynalazek dzieło itd.

Potrafię malować, grać na instrumencie, ale nigdy nie potrafię niczego w życiu dokończyć, wszystkie moje obrazy, utwory itd są nieskończone i leżą od lat odłogiem przez brak cierpliwości i koncentracji. Potrafię się skupić na 10 minut max.

#przegryw #przemyslenia #zycie #filozofia #rozwojosobisty #sztuka #depresja #prokrastynacja #adhd
  • 8
zawsze jak coś robię to myślę, że może lepiej byłoby robić coś innego.


@Ynfluencer: czytałem kiedyś fajną książkę "Demon południa Acedia - podstępna choroba duszy" katolickiego księdza. Myślę, że Ty opisujesz mniej więcej tę "chorobę", z którą zmagali się już ojcowie pustyni w pierwszych wiekach naszej ery.

Jan Kasjan dodaje, że charakterystyczną cechą acedii jest tzw. horror loci, czyli niechęć do miejsca, w którym się obecnie znajduje i czynności, którą się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Ynfluencer: kierkegaard napisał:

Ożeń się, będziesz tego żałował; nie żeń się, będziesz tego także żałował; żeń się lub nie żeń, będziesz i tego i tego żałował, albo się ożenisz, albo nie ożenisz, będziesz żałował tego i tego. Śmiej się z tarapatów życia, będziesz tego żałował; płacz nad nimi, będziesz także tego żałował; śmiej się czy płacz z tarapatów życia, będziesz i tego i tego żałował; albo się będziesz śmiał, albo będziesz