Wpis z mikrobloga

Hej mirki!
Planuje jechać na wycieczke do Bielska Białej. Piątek godzina 12.00 na miejscu i powrót z Bielska białej też z dworca o godzinie 16.00 Polecacie jakieś trasy/ szlaki? Trochę mało czasu na plan wycieczki ale koniecznie chce być na szyndzielni, klimczoku i skrzycznem. Chodzenie z plecakami więc nie za długie trasy, spać byśmy chcieli w schroniskach PTTK.
Ma ktoś jakiś pomysł na wycieczkę? :)
#pytanie #bielskobiala #gory #trekking
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kaczorra: Liczę, że kolano się naprawi, mam ogromną nadzieję. A to tęz nie sa jakies super wysokie góry to myślę, że każdą trasę ogarniemy. Chociaż na bardziej stromym odcinkach trzeba będzie się rozebrać żeby ubrania nie zapocić.
  • Odpowiedz
@SmokeProspector: już kolega napisał, że wędruje, czyli wyznaje moją zasadę: prawdziwy turysta z kolejek nie korzysta! ;)

@Simfecstio: jeszcze jedno: jeśli nie będzie noclegu na Klimczoku to możesz jeszcze spróbować w Chacie Wuja Toma. Spokojnie tam dojdziecie w piątek, a w sobotę będziecie już mieli trochę szlaku za sobą ;). I koniecznie weźcie latarki, a najlepiej czołówki i zapasowe baterie. Teraz w górach robi się bardzo szybko ciemno
  • Odpowiedz
  • 1
@Kaczorra nie no. Sprzecior akurat mam. Chociaż właśnie w weekend szedłem w nocy lasem i w------m się w dziurę. Może to nawet przez to coś mi się z kolanem stało. Ale raczej też staram się nie używać latarek jak nie jest to konieczne. A najlepiej jak pełnia i drogę oświetla księżyc. Mega klimacik. Niemniej że wszystkim zdrowy rozsądek. Ahh jaram się. Zawsze chciałem sobie tak po górach chodzić a mam kolegów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: Ja z kumplami kilka razy szliśmy taki wieczorny wariant w Tatrach, że na szczyt wchodziliśmy na zachód słońca, i potem prawie te ostatnie 15 km już po wypłaszczeniu i asfalcie robiliśmy w mroku, jak jest czyste niebo i pełnia to zapiera dech, ale latarki też zawsze w ręce no i w kurtce gaz na niedźwiedzie :P
  • Odpowiedz
  • 0
@SmokeProspector ja niestety albo i stety często spędzam noc w lesie. Chociaż nic oprócz dzików albo łosi mi nie groziło xd niedźwiedzie to trochę inna liga. Śmieszne bo nigdy nie byłem w tatrach. Liczę że w przyszłym roku to zmienię
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Heja, niestety kolano nie pozwoliło jechać w długi weekend. Mamy jechać w następny :) i tutaj mam pytanie co do powrotu ostatniego dnia. Najpóźniej musze być w Bielsku Białej o 16. Wtedy mam pociąg do Poznania. Więc dłuższy spacer niestety odpada, a PKS raczej powinien dośc sprawnie jechać w niedzielę? Jedzie jakies 30 min a też nie chce później na dowrcu w Bielsku czekać 2h. Chociaż..
  • Odpowiedz
@Simfecstio: siema. PKSy ogólnie jeżdżą bez zarzutów, ale pamiętaj to co mówiłem o wyjeździe ze Szczyrku: popołudniami potrafi się bardzo korkować, więc stamtąd trzeba wyruszyć ze sporym wyprzedzeniem. I jeszcze jedna sprawa: w górach sypnęło śniegiem, nie jest go dużo, ale właśnie przez to szlaki są miejscami dość oblodzone. Wczoraj jak schodziliśmy z Rysianki to zakładaliśmy raczki (a właściwie znajomi zakładali, bo ja oczywiście swoje zostawiłem w domu, czego bardzo
  • Odpowiedz
  • 0
@Kaczorra stuptuty mam ale nie lubię. Nie mam z goratexem i mi się tak nogawki pocą że ja p------e. Może być deszcz i śnieg więc okupilem się w kurtkę i spodnie goratexowe dzisiaj ;) rączki obowiązkowo. Na szczycie może być śnieg i tak. Najgorzej jak właśnie na dole pada deszcz a na górze śnieg.
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Tutaj faktycznie są blisko siebie, największy minus, że za bardzo nie ma alternatywy dla Skrzycznego. Schronisko na Baraniej Górze jest troche daleko. Jutro jeszcze podzwonie, za późno się dzisiaj zabrałem. W sumie ogole za pozno ;/ ale nie wiedziałem jak z tą nogą. Eh jak żyć ;]
  • Odpowiedz
@Simfecstio: idąc z Salmopolu na Baranią nie jest tak daleko, w jeden dzień idziesz tam, a następnego wracasz, spokojnie dasz radę :). Tyle że Skrzyczne trzeba by ominąć, bo to się może zrobić już za dużo godzin.
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Ani Skrzyczne (remont części hotelowej) ani klimczok (brak miejsc) Troche lipa. bardzo lipa. A kumpel coś zniknął, czekam na jego odpowiedź. Chociaz nie ucieknie, prędzej czy później na pewno tam pojadę :) no ale Troche szkoda. Bo wszystko zaplanowane ładnie a tutaj taka d--a.
  • Odpowiedz