Wpis z mikrobloga

Hej mirki!
Planuje jechać na wycieczke do Bielska Białej. Piątek godzina 12.00 na miejscu i powrót z Bielska białej też z dworca o godzinie 16.00 Polecacie jakieś trasy/ szlaki? Trochę mało czasu na plan wycieczki ale koniecznie chce być na szyndzielni, klimczoku i skrzycznem. Chodzenie z plecakami więc nie za długie trasy, spać byśmy chcieli w schroniskach PTTK.
Ma ktoś jakiś pomysł na wycieczkę? :)
#pytanie #bielskobiala #gory #trekking
  • 37
@Simfecstio: Można z Wapienicy wyjść na Błatnią i przez Górę Stołów na Klimczok. Kima i powrót albo przez Szyndzielnię i Dębowiec, albo przez Kołowrót. Można też w drugą stronę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: No panie, elegancko, nie widzę dokładnie, ale jeżeli niebieskim będziesz szedł na Szyndzielnię to tam ładnie można sobie podjechać autobusem prawie na sam początek szlaku, zaczyna się obok dolnej stacji kolejki, kurde sam bym se poszedł na taka wycieczkę z noclegiem xP

edit: Ale to powrót rozumiem już z węgierskiej górki jakimś transportem? :P
@Simfecstio: Ja też był bym za tym, aby z pkp przejść na drugą stronę ulicy wsiąść w mzk 8 i podjechać do końca na przystanek Szyndzielnia chyba już po remoncie. Tyle, że zacząć od Dębowca albo jak kto woli. No i o 16:10 jest zachód słońca to tak profilaktycznie.
@42315: Dzięki, jako dziecko jezdziłem tam busem ale już nie pamiętałem jak to tam jeździ. Bilety można kupić w busie czy jakis biletomat tam będzie na przystanku? Chociaz bedziemy mieli troche czasu, moze pochodzimy po bielsku po prostu (jako dziecko tam czesto bywałem u ciotki, dużo miłych wspomnień, zima to głównie mi sie z tym miejscem kojarzy :) )
@Simfecstio: no to na początek proponowałbym z dworca pojechać autobusem nr 7 lub 8 do przystanku pod dolną stacją kolejki linowej na Szyndzielnię (od piątku te autobusy mają kursować pod samą stację kolejki, bo teraz jeszcze trwa remont ulicy i stają pod halą pod Dębowcem, z której też nie ma problemu zacząć spacer, ale z ostatniego jest zawsze nieco bliżej ;)). Stamtąd macie dwie opcje: wyjechać kolejką na górę (niby jest
a należy ruszyć żółtym szlakiem prosto na szczyt Klimczoka (około 30 minut). To jest krótka trasa, ale jako że będziecie późno w Bielsku, to właśnie na Klimczoku proponowałbym pierwszy nocleg. Tu ta trasa: https://mapa-turystyczna.pl/route/3r6vt

Alternatywną trasą na pierwszy dzień do pojechać autobusem nr 1 do Cygańskiego Lasu, sta


@Kaczorra: No i Zajebiscie, aż sobie wydrukuje to co napisałeś. Czasem jednak na wykopie da się kogoś sensownego znaleźć :) Jutro będę dzwonił
@Simfecstio: to w takim razie polecałbym w pierwszy dzień iść tą pierwszą, krótszą trasą, w drugi dzień wybrać sobie dłuższy spacer przez Chatę Wuja Toma, ale w związku z awarią kolana z Klimczoka do Chaty poszedłbym inaczej: https://mapa-turystyczna.pl/route/3r6po . To jest troszeczkę dłuższa trasa, ale czerwony szlak z Klimczoka jest bardzo stromy w dół i to może być niebezpieczne dla rzepki. Reszta tego szlaku jest w większości łagodnie w dół i