Wpis z mikrobloga

@slapdash: @flaaj: @Paczek_w_masle: @WasylBazyl: @MrFisherman: @WasylBazyl:
Najbardziej boli że jest mnóstwo szkoleń tego typu, bo obrosłe w mity i łatwe przeprowadzeniu, tymczasem naprawdę prawdziwie potrzebne sektory, których klienci by potrzebowali, czyli na przykład prace ogólnobudowlane i na poziomie, to bardzo ciężko o to, oczywiście to tylko przykład takich sektorów jest więcej, i to nieprawda że one są gorsze, są gorsze bo nikomu nie zależy na kształceniu
nie jestem pewien czy ktoś po kursie "tworznia (sic!)" stron internetowych (gdzie dowie sie jak "wykorzystywać gotowe szkielety") będzie dobrym programistą.


@slapdash: jeśli to jakiś wstęp, żeby wiedzieć czego się uczyć to nie widzę problemu. Co innego że z automatu chcesz takich ludzi wykluczyć, bez przejrzenia ich własnych projektów. Jak zapewne zauważyłeś, sporo postów na tagu #programowanie to pytanie o to jak zacząć. Od tego jest ten kurs. Mój znajomy sam
Mój znajomy sam się uczył i znalazł pracę


@Paczek_w_masle: a mój znajomy sam się uczył i nie znalazł icoteras?
Masz ulotkę, wydrukowaną z błędami, która obiecuje zarobki 10 000zł jako programista. Po kursie robienia stron internetowych. Jeśli nie widzisz absurdu tej sytuacji to mam ci do sprzedania bardzo fajny most, w bardzo dobrej cenie.
I oczywiście, że da się "bez szkoły" wielu rzeczy nauczyć i w oparciu o własną pracę i
@Ulic_Qel_Droma: dlatego w wymaganiach podajemy znajomość zagadnień programowania współbieżnego i rozproszonego w Java, Scala, C++ lub Rust i to odstrasza 99% ludzi po kursach. W zasadzie wystarczy umieścić w ogłoszeniu kilka tematów, których nie uczą na kursach lub w szkołach i to wystarczy aby mocno zredukować liczbę kandydatów, którzy będą zwracać głowę. Potem drugie sito to oczywiście CV i screening przez HR, aby odsiać tych co nie czytają wymagań i wysyłają
Jeśli nie widzisz absurdu tej sytuacji


@slapdash: oczywiście że widzę.

I oczywiście, że da się "bez szkoły" wielu rzeczy nauczyć i w oparciu o własną pracę i doświadczenie zajść bardzo daleko - takich też znam.


No i właśnie chodzi mi o to, że ktoś skreśla z automatu ludzi po takim kursie. A że wywiązała się z tego dyskusja na inny temat, to swoją drogą.