Wpis z mikrobloga

No i właśnie chodzi mi o to, że ktoś skreśla z automatu ludzi po takim kursie


@Paczek_w_masle: lepiej odrzucić kogoś dobrego niż zatrudnić kogoś słabego. Jeśli odsetek dobrych ludzi po takich kursach jest na poziomie 0,1% to naturalną "optymalizacja" jest wyrzucać zgłoszenia ludzi po takich kursach do kosza. A ten 0,1% dobrych niech popracuje nad jakimś wyróżnikiem. Inaczej też wygląda sytuacja kogoś kto n. był inżynierem i projektował mosty i użył
@Action: w sumie ciekawe czy to jest karalne jakby zorganizować taki kurs, a tam dać 3 grube książki css, php, html, javascript itp. nawet w cenie kursu, a co mam gest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po czym zacząć i skończyć na wprowadzeniu ludzi to tego czym jest wyszukiwarka google i jak wpisać w nią kurs + dana technologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prawda jest taka, że ten niesamowity hype na programistów jest właśnie tworzony przez takich januszy biznesu. Tam można liznąć tematu, ale jak w każdej pracy, potem trzeba zapierniczać i mieć predyspozycje do tego, aby się rozwijać i utrzymać.
Po prostu trzeba lubić tą dziabaninę i chcieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Action: przecież to jest łatwa kasa na zarobek dla organizatorów z funduszy europejskich jak np ten - to są dokładnie te same kryteria, tylko lokalizacja inna https://rpo.wup-katowice.pl/czytaj/wsparcie_dla_osob_nieaktywnych_zawodowo. Tu nie ma znaczenia czy oni napisali zostań programista czy pilotem śmigłowca albo kosmonauta, nikt z tych ludzi tych pieniędzy nie zobaczy. Smutne jest tylko ta forma, "chcesz zarabiać", "programista" , "gotowe szkielety" żeby stworzyć perspektywę łatwych pieniędzy dla tej grupy ludzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Action: w sumie taki kurs dla kogoś kto chce samemu prowadzić stronę w CMS jest spoko
Nie jest to nic ponad to czego się nauczyłem w wieku 10 lat tworząc fora na phpbb ale niestety nie zarabiam powyżej minimalnej i nie jestem programistą ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Action: po warunkach wygląda jakby to był kurs finansowany z EU. Więc zostaniesz odbebniony i ktoś zbierze za niego kasę. Wszystko na minimalnym poziomie byle tylko wywiązać się z wymagań opisanych w projekcie