Wpis z mikrobloga

#allegro #allegrosmart #afera

Od dawna mnie to irytuje, ale dopiero ten wpis sprowokował mnie żeby coś o tym napisać: https://www.wykop.pl/artykul/6887273/alledrogro-gorsze-warunki-allegro-smart-w-wyzszej-cenie/

tldr: Allegro smart to jeden wielki wałek

Nikt ci od tak nie zasponsoruje dostawy za darmo (no nie za darmo bo za 59zł, na nowych warunkach) ale jak dużo zamawiasz z allegro i allegro ci mówi, że zaoszczędziłeś ileś tam tysięcy złotych na dostawach to jest to kłamstwo. Dlaczego? Już tłumaczę.

Sprzedawcy po prostu doliczają koszt przesyłki do ceny towaru, czasami jest to kilka groszy mniej, ale zazwyczaj jest to dokładnie tyle co koszt dostawy, 10-15zł (zależnie od opcji dostawy). Można to zauważyć szukając produktów na allegro, bardzo często na liście wyszukiwania pojawiają się takie same towary, z których jeden ma opcję smart a drugi nie. Ten ze smartem (jeżeli weźmiemy po jednym najtańszym z grup smart/bez-smarta) zazwyczaj zawsze będzie droższy, bo jakoś trzeba zapłacić za dostawę, a jeśli myślałeś że pokrywa to allegro bo zapłaciłeś za abonament smart to jesteś w błędzie.

Przykład: Ostatnio szukałem urządzenia sieciowego na allegro, znalazłem taki sam produkt w dwóch różnych cenach, smart oczywiście droższy.

Smart: https://allegro.pl/oferta/patch-panel-stacjonarny-logilink-np0017-12x-rj45-12494492217
Bez smarta: https://allegro.pl/oferta/patch-panel-stacjonarny-logilink-np0017-12x-rj45-12596061944

Oczywiście można się kłócić, że inny sprzedawca itp, ale to nie pierwszy taki przypadek i zazwyczaj jak czegoś szukam to schemat się powtarza - najtańsze z dostępnych produktów z opcją smart/bez-smarta zawsze będą się różnić ceną przesyłki z korzyścią dla opcji bez-smarta

Pomyślisz sobie: no i #!$%@?, bo i tak trzeba zapłacić za przesyłkę więc wychodzi na to samo. Otóż niekoniecznie, bo wcześniej zapłaciłeś przecież allegro za abonament smart więc teoretycznie dałeś im tę kasę za nic

Najgorzej zaś wychodzi się na kupnie kilku produktów od tego samego sprzedawcy, gdzie wszystkie kupione produkty mają opcję smart i są wysyłane jedną paczką - wtedy tak naprawdę płacisz za przesyłkę tyle razy ile przedmiotów kupiłeś bo każdy z nich ma podwyższoną cenę z powodu bycia w programie "smart"

Oczywiście są pewnie sytuacje, gdzie na smarcie faktycznie wychodzi taniej, ale wg mnie są to jednostkowe przypadki i 99% ofert ze smartem pasuje to schematu opisanego powyżej.

Także wg mnie program smart oznacza, że to allegro jest smart, ale kosztem kupującego, bo robi z niego debila ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję, pozdrawiam.
Pobierz fuuYeah - #allegro #allegrosmart #afera

Od dawna mnie to irytuje, ale dopiero ten ...
źródło: comment_1667557858EUORYrN1I5h10cVbT2KPPu.jpg
  • 31
@fuuYeah: Dopóki cena artykułu ze smartem jest niższa niż w innych sklepach/ceneo itp. to wszystko jest jak najbardziej OK i potwierdza to ze smart to świetna sprawa. Pozdrawiam
@fuuYeah: ja to uczciwie czekam aż Allegro sobie ten głupi ryj rozwali. Promowanie podróbek, supportem z dupy, sprzedający zastraszający cię zebys zmienił swoją negatywna opinie… Lista jest bardzo długa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fuuYeah: to, co na skrinie, widziałem parę razy, aczkolwiek jest to na tyle rzadkie, że nie stanowi dla mnie powodu do choćby rozważania rezygnacji ze smarta, który po prostu wychodzi korzystniej w zdecydowanej większości przypadków. I nawet podniesienie kwoty minimalnej na smarta niespecjalnie coś zmieni - staram się celować w smarta tak często, jak to tylko możliwe. W tym roku kalendarzowym zamówiłem dobrze ponad 50 różnych przesyłek przez allegro. Za koszta
@fuuYeah: Zależy pewnie od kategorii. Czasami są rzeczy z ewidentne podniesionymi cenami (albo celowo poniżej limitu smarta). Natomiast ja najczęściej kupuje takie, które w innych sklepach są w tej samej cenie a do tego jeszcze doliczają przesyłkę. Jak ktoś nie porównuje ofert tylko kupuje pierwsza lepsza aukcje ze smartem która mu wyskoczy, to widocznie go na to stać.
@fuuYeah: to obczaj to, często sprzedający ma 2 produkty wystawione. Ten sam tani produkt np. Za 13 zł jest wystawiony za 40 zł bo ludzie często klikają z boku darmowa dostawa i kupują ten produkt za 40 zł.
@fuuYeah: Odkryłeś Amerykę ^^ W przyrodzie nie ma „za darmo” jest tylko bezpłatnie. Kurierzy to nie organizacje charytatywne, Allegro i sprzedawcy też. Podwykonawca, który rozwozi paczki nie jedzie ma stację, tankuje, „bóg zapłać” i do boju.
Sprzedawcy do smarta dopłacają kilka pln w zależności od wartości zamówienia. Allegro też się trochę zrzuca z prowizji. Ale ogólnie w prowizji i marży masz ukrytą przesyłkę bo inaczej się nie da.
mi się wydaje, że prawie zawsze widzę na allegro tańszą alternatywę bez smarta.


@fuuYeah: Ja też, szkoda, że zazwyczaj jest to sprzedawca - krzak z sześciotygodniową przesyłką z Chin a taniej jest o 1,20 zł.

Bardzo chciałbym odkryć te mityczne sklepy sprzedawców, gdzie rzekomo jest taniej, niż ze smartem z Allegro, bo trafiam tylko na takie, gdzie jest drożej i do tego z przesyłką typu paczkomat za 15 zł. Natomiast nad