Wpis z mikrobloga

Chłop walczy ze zmywarką, która stała i działać przestała.
Ponieważ mało inwazyjne scenariusze zostały wykluczone, kolejna w kolejce jest pompa myjąca - chcę ją zdemontować i zobaczyć czy nie zarosła po prostu kamieniem, no i czy ogólnie jest sprawna.
Tu dochodzimy do sedna sprawy. Chińczyk postarał się i ukrył w zasadzie wszystkie wkręty oraz mocowania. Po zdjęciu opaski zaciskowej, pompa dalej siedzi w miejscu jak przybita i nie widzę dookoła żadnych śrub które mogłyby za to odpowiadać.
Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć od czego zacząć?
Pacjent to Amica ZIM628E.

Pozdrawiam.

#agd #naprawa #naprawiajzwykopem #zmywarka #serwis #elektronika #elektryka
krzaczor93 - Chłop walczy ze zmywarką, która stała i działać przestała.
Ponieważ mał...

źródło: comment_1667517388I4WCS4G5egfAqhIpOp3O3y.jpg

Pobierz
  • 26
@wszystko_wiem: Kondensator był sprawny, ale i tak został wymieniony. Jak napisałem wyżej - opaskę zająłem, a pompa dalej siedzi jak przybita. Nawet próby podważenia jej czymś nie dają efektu, ewidentnie coś ją trzyma.
@wszystko_wiem: Nie. Wirnik sam w sobie dość ciężko się obraca, ale w sumie nie wiem jak powinien się obracać jako sprawny więc zakładam, że taki jest. Jutro podłączę ją na krótko i zobaczę czy ruszy; jak nie to rozbiorę i zobaczę, czy nie obrosła kamieniem głębiej + pomierzę uzwojenia.
Generalnie inne elementy już wykluczyłem:
- kondensator wymieniłem, zresztą w międzyczasie pomierzyłem stary i wg mnie też był dobry, ale to 5
@krzaczor93: Ona wygląda jak nowa. Kamienia tam być nie powinno bo skąd miał sie wziać ? Chyba że soli nie było ale skoro nie była używana to złożeni nie zdążyło zarosnąc i siłą rozpędu nawet bez soli woda powinna być zmiękczona bez kamienia.
Ciekawe jak to w środku wygląda w takim razie. Zrób pare fotek bo moga byc ciekawe.
@krzaczor93: ja bym zaczął od podłączania "na krótko" silnika itp. później szukał co tym steruje, ciągłość przewodów, łączność, sprawność mechaniczna elementów ruchomych (czy coś nie jest "zastane"), dopiero wtedy można coś powiedzieć
2/2 Podczas rozpinania wiązek zauwazylem, że "za winklem" od mocowania podłogi majta coś takiego. Jest to średniej długości szary kabel - prowadzący jeszcze nie wiem gdzie i przecięty w połowie mikrostykiem. Wiedza i doświadczenie wyniesione z wyższej szkoły chłopskiego rozumu podpowiadają mi, że jak jest stycznik to coś powinno go naciskać xD Będę szukał schematu zmywarki żeby ustalić gdzie to było i do czego służyło, chyba że ktoś ma jakiś pomysł?

Wołam
krzaczor93 - 2/2 Podczas rozpinania wiązek zauwazylem, że "za winklem" od mocowania p...

źródło: comment_1667574240tEfxsKLJu01nAxON1INvri.jpg

Pobierz
Po kilku dniach przerwy wracam do roboty.
@wszystko_wiem, masz jakiś pomysł na sprawdzenie tego tropu bez puszczania całego cyklu pracy? Nie będę ukrywał, że byłoby mi to mega przydatne bo w miejscu do którego zatargałem sprzęt w celu naprawy nie mam dostępu ani do kanalizacji, ani do bieżącej wody, a coś mi się nie widzi czy wrzucenie "na luźno" rury z elektrozaworem do wiadra z wodą jest dobrym pomysłem xD

Spróbowałem
@krzaczor93: musisz jakoś dostarczyć wodę pod ciśnieniem. Nie masz gdzieś w pobliżu jakiegoś miejsca, gdzie podepniesz wąż ogrodowy i z niego zasilisz zmywarkę? Odpływ to nie problem, bo podstawiasz wiaderko i będzie ok. Od biedy do zasilenia w wodę wystarczy pompka typu "Dorotka" i wiadro z wodą.
Ale po tak kombinować? Przenieść zmywarkę w odpowiednie miejsce i wtedy działaj.