Wpis z mikrobloga

Chłop walczy ze zmywarką, która stała i działać przestała.
Ponieważ mało inwazyjne scenariusze zostały wykluczone, kolejna w kolejce jest pompa myjąca - chcę ją zdemontować i zobaczyć czy nie zarosła po prostu kamieniem, no i czy ogólnie jest sprawna.
Tu dochodzimy do sedna sprawy. Chińczyk postarał się i ukrył w zasadzie wszystkie wkręty oraz mocowania. Po zdjęciu opaski zaciskowej, pompa dalej siedzi w miejscu jak przybita i nie widzę dookoła żadnych śrub które mogłyby za to odpowiadać.
Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć od czego zacząć?
Pacjent to Amica ZIM628E.

Pozdrawiam.

#agd #naprawa #naprawiajzwykopem #zmywarka #serwis #elektronika #elektryka
krzaczor93 - Chłop walczy ze zmywarką, która stała i działać przestała.
Ponieważ mał...

źródło: comment_1667517388I4WCS4G5egfAqhIpOp3O3y.jpg

Pobierz
  • 26
Czwarty dzień ze zmywarką. Wczoraj pomierzyłem większość elementów w układzie zasilającym i wydawały się w porządku więc podłączyłem zmywarkę i... zaczęła pracować, tak o, bez powodu xD
Chłop zgłupiał bo przyczyny nie odnalazł, jedyne co to rozkręcił wszystko, skręcił do kupy raz jeszcze i gra. No, tak przynajmniej myślałem - w połowie testowego przebiegu coś stuknęło i sprzęt zgasł całkowicie.

Wstępne oględziny wykazały spoconą od dołu pompę myjącą. Wpierw myślałem, że niedokładnie
krzaczor93 - Czwarty dzień ze zmywarką. Wczoraj pomierzyłem większość elementów w ukł...

źródło: comment_16686066017hdVmeo1DBA8p8jqrqUpLS.jpg

Pobierz
@Bigbluee: Dzięki. Jednorazowość to jedna sprawa (w sumie mogłem się tego spodziewać już w momencie gdy zobaczyłem, że wewnątrz jest "więcej Chin niż w Chinach" - jednak nie warto kierować się sentymentem do marki), ale sprzęt pokazuje też inny ciekawy absurd - ten sam zespół myjący firmy Welling był wykorzystywany także w innych zmywarkach, m. in. na pewno jakichś modelach Gorenje i chyba Samsunga, ale różnica w cenie zakupu pompy obiegowej