Wpis z mikrobloga

@hiperchimera: aaa, zaćmienie mózgu, jako zestaw pomyślałem o vrx + anteny (ʘʘ)
jakbym nie miał dji to bym pewnie kupił xD

całkiem fajny system się z tego tworzy, mają już vtx do whoopów (takich 75mm+), generalnie dobra opcja. Szkoda tylko, że vtx nie jest tak niezniszczalny jak dji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sirgorn: "Szkoda tylko, że vtx nie jest tak niezniszczalny jak dji"

Ten VTX jest wielki i ciężki - 50g to dla quada <4" to dużo za dużo :-) pewnie jakby np. takiego Whoopsize obudować radiatorem to też byłby pancerny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: "Jakie google do tego ?"

Wygląda że łyknie każdy model z HDMI, podobnie jak VRX od HD Zero. Tylko ważne żeby miały jak najlepszą rozdzielczość, bo inaczej będzie słabe FullHD;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: tak, ten na 1S jest tańszy, w sumie to jak mówiky o dużych dronach 4-5" to AirUnit (mimo, że nie lubię DJI) jest chyba najlepszą opcją na cyfrow świat.

Natomiast jak chcemy coś w stylu 2-3" to ponad 50g jednostka cyfrowa to już znaczną nadwaga, jak sam dron ma netto 100-150g.
ak mówiky o dużych dronach 4-5" to AirUnit (mimo, że nie lubię DJI) jest chyba najlepszą opcją na cyfrow świat.


@hiperchimera: No ale świat DJI z airunitem to troszkę mnie przeraża, taki droniarski apple - problemy z pokłóceniem dji się z caddyx i dostępnością ich odpowiedników air-unit (coś tam było), nie wiem jak z googlami od DJI (wersja pierwsza/druga i ich kompatybilność z dji kontrolerami i airunitam)...

A tutaj przynajmniej jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: akurat w tym przypadku doskonale Cię rozumiem, bo też nie jestem fanem rozwiązań DJI pod względem kompatybilności, delikatnie mówiąc.

Mój romans z cyfra zacząłem od HD Zero. Ogólnie system bardzo mi się podoba, nie jest idealny, ale pod Ati V6 mi pasuje. Zwłaszcza w małych dronach, gdzie kamerki są zwykle średnie albo marne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: generalnie jak się zastanawiasz nad HD i nie masz żadnego, to kup Ślimaka, nie sądzę żebyś na tym stracił nawet jak stwierdzisz że to nie dla Ciebie za jakiś czas. Taniej raczej nie będzie patrząc na kurs dolara i inflację.

Opóźnienia są większe jak w HD Zero, ale jak nie chcesz się ścigać to wystarczają do freestylu na rozsądne odległości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiperchimera: nie no, mam HD cyfrę.
OpenHD, kodowanie transmisji na rasberryPi, z przesyłem po hackowanym wifi. Całkowicie wlasnorobkę ;) ale z racji komplikacji wielkości i wagi - wolałbym przejść na coś bardziej normalnego, i czegoś co nie walnie mi reboot w środku lotu ;)
(U mnie głównie samoloty, więc waga w pojedynczych gramach aż tak krytyczna nie jest, bo i tak dociazam dla rozkładu masy)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiperchimera: w sumie chciałem brać od nich 1s do mirkolota i mini (czyli największy) do dużego lota, plus VRX odbiornik, ale widzę że nijak to się luzem nie opłacab(nie wiem jeszcze, jak z parowaniem/przełączaniem z jakiego zestawu nadawczego akurat korzystamy), lepiej brać dwa pełne zestawy i najwyżej VRX drugi sprzedać ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: no tak jak działa analog :)

Ustawiasz np R3 i każdy kto ustawi R3 na goglach to odbiera sygnał. Totalna separacja to jest w DJI. Jeśli uważasz, że to kicha to tak działa system od Divimath:)