Wpis z mikrobloga

ludzie powoli zapominają jaka za PO była bieda


@elperson: jaka? Za pensję mogłem kupić 5 ton węgla. Zarabiam 1/3 więcej i mogę kupić półtorej tony węgla. Mniej paliwa mogę kupić, mój ulubiony chleb nie kosztuje 2.50 tylko 5.30. Bieda nie była gorsza niż przed PO tylko po prostu rozwijaliśmy się po latach prlu a teraz karakan ciągnie nas w to.
jaka?


@aarahon: Brawo Ty. A teraz fakty. Zasięg ubóstwa skrajnego w 2014 roku wynosił 7,4 a w 2019 roku wynosił 4,2. Bezrobocie za rządów Platformy było dwucyfrowe. Teraz jest zjawiskiem marginalnym. Przestańcie idolizować czasy rządów PO. Platforma nie jest nadzieją dla Polski. Platforma jest obiektywnie gorsza od PiSu. Jeśli chcesz coś zmienić zagłosuj na Lewicę. Platforma już pokazała ile jest warta, zwłaszcza pod względem realizacji pustych obietnic.
@Phyrexia: Dobra, wytłumacze, bo chyba nie podłapałaś.

Czy Ty właśnie napisałeś, że lepiej żyło Ci się na minimalnej która za rządów Platformy wynosiła 800-1200 złotych niż teraz kiedy jesteś właścicielem sklepu?


Przecież ty porównujesz ze sobą stanowisko, które równie dobrze może przynosić straty jak i zyski o bardzo różnej wysokości z pensją minimalną sprzed kilkunastu lat, bez odniesienia do cen. To jest populizm bardzo niskich lotów i chyba sama to widzisz?
@aegispolis: Sklepy mają to do siebie, że albo przynoszą zyski albo są zamykane. Nikt nie prowadzi sklepu z nadzieją, że może w następnym miesiącu sprzeda więcej i wyjdzie na zero albo może nawet wpadnie kilka stówek. Jeśli ktoś pisze w kategoriach posiadania sklepu jako pewnego rodzaju prestiżu w porównaniu do pracy za stawkę minimalną po czym twierdzi że żyło mu się lepiej kiedy robił za najniższą krajową taka wypowiedź jest nie
A teraz fakty. Zasięg ubóstwa skrajnego w 2014 roku wynosił 7,4 a w 2019 roku wynosił 4,2.


@Phyrexia: tak, pewnie dlatego że w 2014 i 2018 zmieniono progi skrajnego ubóstwa z tego co kojarzę. A od 2019 roku rośnie.

Bezrobocie za rządów Platformy było dwucyfrowe.


@Phyrexia: Tak więcej ludzi szukało pracy. Teraz Ci ludzie są niekwalifikowani jako osoby zdolne do pracy. To nie jest tak że pracy nie było. Sposób
@aarahon: Twój problem polega na tym, że mówisz co było lepsze dla Ciebie, nie dla Polaków ogółem. Dane pokazują natomiast, że czasy rządów Platformy były okresem ogromnego bezrobocia, które częściej rosło niż malało. Były okresem, w którym ubóstwo rosło i w 2014 roku było dużo wyższe niż w czasie kryzysu czyli np. 2008 roku. Były obietnice "by żyło się lepiej" po czym posłowie Platformy tłumaczyli dlaczego nie mają pieniędzy by je