Wpis z mikrobloga

dzieciaku, zapoznaj się np. Jak za PO Nowak budował drogi w kraju.


@Berkel_88: Nowaka zdjęli ze stołka za zegarek, a ci potrafią #!$%@?ć na pierdoły o wiele większą kasę i nic im nie jest. Co to za porównanie? xD
@Phyrexia: a gdzie wyznaczasz granicę bogactwa? Czy człowiek zarabiający 2k może się już nazywać bogatym i składać na biednych? Czy dopiero jak 20k? Czy chodzi o majątek, nie zarobek? W skali świata tez jesteś w najbogatszych kilku procentach, dlaczego zamiast płacić za internet nie oddasz 50zł na ubogich? Mogłabyś żyć bez wykopu. Myślisz o sobie? Tak bezrefleksyjnie i bez empatii? To jest właśnie hipokryzja, NIECH TAMCI DADZĄ TAMTYM, a ja będę
@Phyrexia: to napiszę inaczej, widzisz, z wieloma postulatami lewicy się zgadzam, tymi światopoglądowymi, ale tak, jestem libkiem, ponieważ tak jak nie chcę żeby ktoś za kogoś decydował o tym z kim ma sypiać, tak samo nie chcę, żeby ktoś za kogoś decydował o jego pieniądzach. Nie jestem przeciwnikiem pomocy socjalnej w ogóle, uważam że istnieją ludzie, którzy powinni dostać pomoc, ponieważ są bezradni wobec swojej sytuacji życiowej, ale nie uważam, że
taa, zegarek. Nakradł w Polsce, później na Ukrainie.


@Berkel_88: Tak, i go odsunęli. A pis nie odsuwa swoich złodziei. Widzisz różnicę, czy nie?
Powiem inaczej. Wszyscy kradli, ale przynajmniej dbali o to by spinał się budżet. Teraz kradną tak, że w dupie mają czy się budżet zepnie, bo dojebują podatków.
A twoje to nie?


@DIO_: Chodzi mi o kompletne ignorowanie potrzeb osób ubogich i wspierania rozwoju ludzi wykluczonych zawodowo. Pośrednio prowadzi do zwiększenia przestępstw (powstają gangi atrakcyjne dla młodych bez perspektyw, wzrasta liczba kradzieży) przez co zwiększa się ilość kosztów wydawanych na więziennictwo, policję itp. Mniej wykształconych obywateli oznacza mniejszy potencjał kraju. Strach przed wydatkami na dzieci nie sprzyja rodzeniu się młodego pokolenia ludzi. Mogę tak wymieniać. Musi być zachowany pewien
@adrian1207: Wydatki na szkolnictwo również uznajesz za rozdawanie pieniędzy, czy Twoim zdaniem np. podstawówka powinna być płatna a dzieci kształcone przez rodziców? Nie można popadać w skrajności. Zresztą zobacz jak to wygląda np. w USA. Ludzie trafiają na ulicę, dzieci nie mają co jeść, a taki Musk dostaje miliardy subsydiów na swoją firmę znaną z łamania praw pracowników. Czy taki model według Ciebie wspiera rozwój i nie jest "rozdawaniem pieniędzy"?
@Phyrexia: nie, jak sama napisałaś, nie można popadać w skrajności, więc nie popieram zerowych podatków, nie popieram też wysokich podatków. Popieram proste, równe procentowo opodatkowanie każdego w granicach aktualnych potrzeb społeczeństwa. Zgadzam się, że należy finansować szkolnictwo, kursy, wsparcie w rozwoju, ale nie zgadzam się że trzeba dawać gotówkę do ręki poza skrajnymi sytuacjami. Z nas dwojga to Ty tutaj popadasz w skrajności, a ja jestem centrystą, czy libkiem jak to