Wpis z mikrobloga

Mireczki, założyłem oponki 44mm do #gravel (Fuji Jari 1.1) i okazało się, że prześwit z tyłu jest już na styk (a z przodu mógłbym włożyć wielkiego balona mtb, gdzie tu sens, gdzie logika?). Opony to Vredestein Aventura i teraz zastanawiam się czy:
1. ten prześwit jest ok i zostawić tak jak jest
2. za mały prześwit i opona z błotem będzie się blokować i masakrować widełki - zostawić z przodu 44 a z tyłu założyć 38
3. założyć na przód i na tył 38

Ja skłaniam się raczej ku 38 na tył i 44 na przód, ale chętnie poczytam co radzą specjaliści. Nigdy nie jeździłem na dwóch różnych szerokościach opon. Kurde, wydawało mi się że jest z tyłu prześwit większy, szkoda roboty z tubelessem bo ładnie siadła ta oponka... #rower
marafc - Mireczki, założyłem oponki 44mm do #gravel (Fuji Jari 1.1) i okazało się, że...

źródło: comment_1667467080DSo1nbYhDQ35fQCVsitsUZ.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@StulejmanWielki: teraz właśnie jeździłem na 38 i chciałem spróbować czegoś szerszego, komfort > prędkość ;) Myślisz że na przodzie mogę zostawić 44, czy raczej dwie takie same powinny być?
  • Odpowiedz
  • 0
@marafc ja tak w MTB jeżdżę, z przodu grubo dla przyczepności, z tyłu cienkiej i mniejszy bieżnik dla km nie ekszych oporów napędu.
  • Odpowiedz
mogę zostawić 44, czy raczej dwie takie same powinny być?


@marafc: wiesz, że nikt tego nie sprawdza?
Masz prowadzenie linek zewnętrzne na tylnym trójkącie? Chyba roczniki 2020 i starsze. To sprawdzaj sobie co jazdę czy nie pękły dolne rurki od strony suportu. Ot, taka tam wada tej ramy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szkoda roboty z tubelessem bo ładnie siadła ta oponka


@marafc: bo oponka jest prima sort, będzie Pan zadowolony. Pojeździj trochę, jak nie będzie obcierać o widełki, to zostaw, a jeżeli będzie, to wstaw węższą.

może jednak przesiądź się na rower MTB?


@skydancer: a to niby dla czego? Jeżdżę na nich i sobie chwalę idą w terenie jak dzikie i dają względny komfort ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@marafc: na szosie cos takiego by przeszlo, w terenie troche syfu i poprzecierasz rame, nie ma co. co do opon, to 44 tyl 38 przod nie inaczej. 44 jest troche wieksza, przez co tyl bedzie wyzej a przod nizej. gdybys zalozyl odwrotnie to przod bys mial wyzej, a nie sadze bys tego chcial
  • Odpowiedz
@marafc: U mnie prześwit z tyłu mniej niż 1 cm, małego palca nie wcisnę i się nic nie zapycha a bywam w lesie i na polu dosyć często :) Jeździłem kiedyś na 40 z przodu 32 z tyłu i było spoko, nawet bardzo spoko w tym sensie że z przodu była taka z porządnym bieżnikiem a z tyłu Terrano dry więc rower stał się trochę bardziej zrywny i szybszy a
  • Odpowiedz