Wpis z mikrobloga

@Kurczak2022: Ja tu nie widze nic śmiesznego, wrecz przeciwnie. Przeraża mnie to, ze nikt się niczego nie nauczył z kryzysu 2008, banki nadal udzielają kredytów osobom, które nie maja żadnej zdolności, pewnie jeszcze grają ryzykiem tworząc jakieś nowe CDO, a potem będzie płacz jak się okaże, ze bank nie dostaje kasy tylko przejmie same nieruchomości, których i tak nikt nie kupi.
  • Odpowiedz
@BHN_LLU: no właśnie Ci nasi "bussinesmani" pieprzeni ładowali się w kredyty po same kukle, biorąc kredyty aby móc wziąć ten największy - hipoteczny. Teraz władza im daje wakacje kredytowe, a mi sie wydaje że czas do namysłu i poszukiwać jakiegoś większego frajera od siebie, który przejmie zobowiązanie.
  • Odpowiedz
@Kurczak2022: Czego tu nie rozumieć, przecież to jest polsko-turecka-argentyńsko klasyczna szkoła ekonomiczna: gołodupcy naoglądali się FB znajomków, szybkim krokiem do banku po krechę i na jakieś 2 lata można spokojnie odgrywać role burżuja z nowoczenego-zamkniętego osiedla mieszkalnego. Obecnie nastaje czas apokalipsy dla tych domorosłych inwestorów.
  • Odpowiedz
@BHN_LLU: @siemando: @EconomicDisruption: ogólnie prawnie jest zabronione branie kredytu na wkład własny (a może udzielanie?). Przy czym jak sam kilka lat temu rozeznawałem się w warunkach, to doradca kredytowy, a nawet doradca z banku mówił, że ogólnie jest to zakazane, tylko że jest pewna furtka, a mianowicie całość jest na oświadczenie. Wystarczy wziąć kredyt gotówkowy w innym banku (najlepiej po decyzji o hipotece) i tyle, bank nie ma jak
  • Odpowiedz