Wpis z mikrobloga

#leasing #sprzedazsamochodu #pytaniedoeksperta #kredyt
Cześć, mam problem. Sprzedaje samochód, jest kupiec który chce go kupić i bierze na to pożyczkę leasingową. Przyjeżdża dzisiaj do mnie, piszemy "umowę końcową" przelewa mi 1/3 i bierze dokumenty i blachy, jedzie przerejestrować i po rejestracji bank mi wypłaca resztę kasy. I teraz mam dylemat, nigdy tak nie robiłem, czy to normalne, że daje komuś dokumenty i właściwie przenoszę prawo własności przed otrzymaniem kasy?
Będzie zapis w umowie, że po wpłacie reszty kwoty jest przeniesienie praw własności.
  • 84
@Teoriawojny: w takich sytuacjach piszesz umowę przedwstępną z zaliczką. Kupujący idzie z tym do banku i tam dostaje kredyt, bank przelewa pieniądze i dopiero wtedy wydajesz auto. Z leasingiem to w ogóle inna bajka, bo wtedy bank jest właścicielem auta. Ale nikt leasingu od osoby prywatnej bez faktury vat robić nie będzie, bo ani bankowi, ani kupującemu się to nie będzie opłacać.
@dzana: Bank będzie współwłaścicielem, spisujemy umowę przedwstępną i płacą 30% później po rejestracji oni do banku muszą foto dokumentów wysłać i jak bank będzie tam wklepany to płacą resztę. (w sensie bank) Idea leasing.