Wpis z mikrobloga

@Vulpes4141:
plusy:
- praca
- cywilizacja
- ciekawe wydarzenia
- jak coś się dzieje, to najpierw tam
- wszędzie blisko
- wszystko jest
- dosyć dobre powietrze (jak na takie duże miasto)

minusy:
- daleko do natury (chociaż są parki itd.)
- jak będzie wojna, epidemia, zombie, to pierwsza dostanie stolica (ale też będzie najlepiej broniona)
minusy:

- daleko do natury (chociaż są parki itd.)

- jak będzie wojna, epidemia, zombie, to pierwsza dostanie stolica (ale też będzie najlepiej broniona)


@mk321:
- ceny nieruchomosci wywalily w kosmos i raczej bedzie tak zawsze

Co do natury - to tez bardzo zalezy, z Bemowa lub Bielan masz blisko do Kampinosu [chociaz to dalej tylko duzy las na nizinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)]
Chyba ze mowa
@DryfWiatrowZachodnich w sumie kilka powodów.
1. Mam tam więcej znajomych i przyjaciół niż w moim rodzinnym regionie
2. Lepszy perspektywy zawodowe - pracuje w finansach a Warszawa jest centrum Polski pod tym względem
3. Jestem w pewnej relacji na odległość i ta osoba również chciałaby się przenieść do Warszawy za jakiś czasu więc na start nie byłbym sam.
@Vulpes4141: plusy:
+ oczywiście praca (jeśli nie masz zawodu zdalnego..)
+ centra handlowe
+ wysokiej jakości usługi (aczkolwiek trzeba umieć trafić)
+ rewelacyjna stomatologia prywatna (ponownie, trzeba wiedzieć jak wybrać)
+ stolica kulinarna - dużo wszelkiej maści dobrych restauracji
+ komunikacja miejska, szerokie drogi
+ miejsca oferujące kursy i szkolenia
+ serwisy motoryzacyjne, ASO, studia detalingu (znów - nie każde, trzeba popróbować)
+ lotniska (a nawet dwa)

minusy:
- złe powietrze
- karyny z bąbelkiem


@straz_konsumencka: ? Co masz na mysli?

- słoiki, którym brakuje kindersztuby (do kulturalnych przyjezdnych nic nie mam)


@straz_konsumencka: mhm, powiem szczerze, nie zauwazylem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- nieogarnięci i niemili urzędnicy (ale jak już załatwią sprawę, to jest w miarę spokój)


@straz_konsumencka: a to kwestia wlasnych doswiadczen, ja mam bardzo dobre doswiadczenia z warszawskimi urzedami

- policja i straż miejska
@DryfWiatrowZachodnich: oki, już tłumacze (disclaimer: to osobiste spostrzeżenia, nie muszą być dominujące)

- karyny z bąbelkiem


Młode matki, często samotne i z pieluszkowym zapaleniem mózgu. Objawy: zajmowanie całej szerokości chodnika. Robienie problemów tam gdzie ich nie ma. Prośby o wejście na przód kolejki, bo "im się należy". Jako że Wa-wa jest dużym miastem, może po prostu częściej je spotykam.

Przykład: gdy czuje że sąsiad z dołu smaży jajecznice z kiełbasą, to
@Vulpes4141 plusy na pewno z takich nieoczywistych typu praca czy kultura:

- najlepszy transport publiczny w Polsce i nie mam na myśli tylko metra
- duuuużo parków, naprawdę jestem zdziwiona jak tego jest mało w innych miastach
- lotnisko, z którego dostaniesz się wszędzie (duży plus jak ktoś lubi podróżować)