Wpis z mikrobloga

#animedyskusja #anime #manga

https://myanimelist.net/manga/24294/Ao_Haru_Ride

Ao Haru Ride / Ścieżki Młodości

Najbardziej popularna manga w demografii "Shoujo" na portalu MyAnimeList i jednocześnie straszny chłam, który pcha do głowy małym dziewczynkom totalne brednie.

Ao Haru Ride zaczyna się od tego, że główna bohaterka #!$%@? się ze wzajemnością w chłopaku w gimnazjum. Wszystko spoko, mają się spotkać w dniu lokalnego festiwalu, ale on ją wystawia i zmienia szkołę. Po latach się spotykają w liceum, ona na początku go nie poznaje i mangaka przedłuża niepotrzebnie ten nieśmieszny twór, który można z politowaniem nazwać ekspozycją.

Na przystawkę mamy stary (nie)dobry motyw - ona go lubi, on jej nie lubi. Jest bucem, mówi jej że nie jest dziewczęca i ma się nigdy nie zmieniać, że kobiece ubrania jej nie pasują, że on jej nie lubi i generalnie jest totalnym chamem patusem. Więc co robi ta dziewczynka? Jeszcze bardziej chce go zdobyć...
Danie główne to chory wielokąt w postaci - on lubi inną koleżankę z dzieciństwa, ale jednak nie lubi bo jest z nią z litości. A ta koleżanka nie potrafi sobie bez niego poradzić. I wtedy główna bohaterka jest zgarniana przez cwaniaczka klasowego, który jest dla niej miły, ale patus rzuca tą koleżankę, z którą był z litości i chce odbić protażkę. Ale wtedy ona nie chce bo ma chłopaka, ale są jednak motylki w brzuszku do patusa i to jest dosłownie cała fabuła. Oczywiście, w tym wszystkim jest tak ogromna ilość zawirowań... Fabuła jest banalnie prosta, ale sztuczne przedłużanie tego wszystkiego było męczące. 13 długich tomów, a ja czytałem to tylko po to, żeby publicznie odradzić każdej myślącej istocie ten chłam.
No dobra, ale mamy jeszcze deser. W tle mamy oschłą czarnowłosą dziewczynkę, do której przystawia się klasowy błazen, ale ona go spławia, bo jak się okazuje kocha się w nauczycielu, który ma więcej niż 5 IQ i stwierdza, że szkoda ryzykować. Błazen dalej koło niej skacze, a reszty możecie się domyślić. W tle tła jest wątek jeszcze głupiutkiej dziewczynki, która kończy w udanym związku i służy chyba wyłącznie do zapchania kartek.

Szczerze to tu nawet żadna ocena lub głębsza recenzja nie jest potrzebna. Przeraża mnie, że dosłownie harlekin dla nastoletnich dziewczynek okupuje topki popularności (i ocen, bo 8.15 to dobry wynik) MALa. Kładzenie dzieciom do głów, że patus kocha najmocniej, zdrady, czworokąty miłosne, bycie poniewieranym przez patusa i wracanie do niego i inne rzeczy, które nie są dobrymi wzorcami dla nikogo. Jak ktoś dał radę z zadowoleniem przeczytać mangę do końca to stawiam kasztany przeciw orzechom, że albo ma 13-15 lat, albo jest 30-letnią kobietą, która nie wyrosła z głupich romansideł.
Pobierz
źródło: comment_1667245602oQYUfWLoRbZ9jgpeNAueIP.jpg
  • 11
Kładzenie dzieciom do głów, że patus kocha najmocniej, zdrady, czworokąty miłosne, bycie poniewieranym przez patusa i wracanie do niego i inne rzeczy, które nie są dobrymi wzorcami dla nikogo.


@young_fifi: Przecież łobuz który kocha najmocniej to dla kobiety najwspanialsze przeżycie, punkt szczytowy wyszalenia się w młodości i żadne białorycerstwo z Twojej strony ich do tego nie zniechęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kinasato: Strach plusować, żeby mnie nie posądzili o powiązania z #blackpill i #przegryw

W sumie jeszcze dodam, że nie mam nic do shoujo/josei. Nawet polecałem Nana kiedyś. Rakugo to dobra baja, Utena to moje top 1 (na równie z FLCL). Ale Ao Haru Ride czy Bestia z ławki obok to tragedia jeśli chodzi o gloryfikowanie toksycznych związków. Męczę jeszcze Kuragehime, ale to też jest nieliche grafomaństwo gdzie więcej jest tekstu niż
@kinasato: Mam tylko porównanie mangi Ao Haru z anime Kaibutsu-kun. I zdecydowanie jest co najmniej w połowie tak złe. Powiedziałbym nawet, że jest gorsze, bo anime Kaibutsu było czasami nawet śmieszne/ciekawe, a Ao Haru było nudne i złe. Czasami się uśmiechnąłem przy romantycznych momentach. Tak z 2-3 razy na 13 tomów.

@JustKebab: Nie dam razy. Nie zeżre więcej chłamu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@young_fifi:

Nie dam razy. Nie zeżre więcej chłamu ( ͡° ʖ̯ ͡°)


A Kebab musi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Już od jakiegoś czasu się czaję na komplet tej mangi z drugiej ręki, ale nikt nie sprzedaje tego chłamu w akceptowalnej dla mnie cenie xD Na pewno przeczytam zarówno Ao Haru jak i Kuro Ouji, więc postaram się należycie je opisać ( ͡°