Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, już w drugiej knajpie mi się zdarzyło. Siedzi za kasą jakiś śniady i od razu do mnie po Angielsku nawija. Znam ten język perfekcyjnie (po angielsku perfect) ale odpowiadam po polsku, a ten nie rozumie. No #!$%@?, nie wymagam, żeby zmywak na kuchni mówił po polsku ale gość siedzący za kasą, przyjmujący zamówienia, w polskim mieście nie umiał wydukać ani słowa? Jeszcze Polaczki mają taki kompleks i cieszą się, że ktoś do nich po angielsku mówi - cieszą się, ze mogą rowa wylizać. Ja #!$%@?, szanujmy się.
#krakow
  • 124
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chwila:

>wysokich stanowiskach i firmach międzynarodowych często masz współpracowników co tylko po angielsku gadają xd

Ale co ty #!$%@? porównujesz? lol
Mówimy o głąbach co pracują w barze czy w sklepie, u helmutów nikt cię nie postawi za głupim barem bez niemieckiego, wiem bo sam latałem z cv za czasów studenckich. A tym bardziej w sklepie na kasie. I słusznie - kij im w dupę, ale rację trzeba przyznać
@nujabes: A ja jestem z tych co milczą cały przejazd jeśli mnie kierowca nie zacznie zagadywać i właśnie czasami obcokrajowcy mnie próbują zagadać po angielsku. I denerwuje mnie to że nie pytają na początku czy mówię po angielsku tylko od razu jadą z gadką szmatką. Tak samo dostawcy jedzenia i ta baba co dzwoniła z restauracji. Nikt się najpierw grzecznie nie pyta czy możemy przejść na angielski.

Swoją drogą pamiętam jak
@Samilss: no i co ci to przeszkadza? Jest obowiązek zatrudniania polskojezycznych tylko? Nie podoba się to nie chodź do tego miejsca. Żyjemy w UE i każdy ma prawo do zatrudnienia w kraju członkowskim. Jesli wlascicielom firmy to nie przeszkadza to tym bardziej to tylko twoj problem :)
@Samilss: jak dorabiałem jako student w wakacje to jeździłem do Francji czy Niemczech to ludzie wychodzili z tego samego założenia co chłop napisał, ci co nigdzie nie byli albo to trąbią o jakiejś zachodniej tolerancji.
Zapytaj się francuza z południa o coś po angielsku to spojrzy na ciebie z pogardą i będzie mówił wyłącznie po francusku tak dla zasady
Skoro elementarny szacunek nie jest dla ciebie istotny, to należy ci pluć do ryja ile wlezie

No bo to prawda

Nie, to ty #!$%@? od wątku. Zacząłem od rzekomego łatwego i bezbolesnego wprowadzenia angielskiego


@chlebzmusztarda: twoje wpisy są bardzo agresywne, przepełnione nienawiścią i strachem. Z jakiegoś powodu język którego używasz jest dla ciebie tak bardzo ważny że nie chcesz mówić w innym ale zrozum że to jest tylko język. Język polskie
@Samilss: spoko Niemcy potrafią wejść w Polsce jak do siebie i nawijać po niemiecku, po czym wyrazić wielkie oburzenie, że ktoś może nie znać ich języka. A jak już się trafi taka osoba, to potrafią mówić woooolnooo i gloosnoo bo może debil i zrozumie xD
@Boska_Klaudia: Dobra, dobra, panie wannabe Freud, jak ja składałem pierwsze zdania po angielsku, to ty na chleb mówiłeś gówno. Dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu, bo uciekasz w jakieś boczne uliczki, kiedy nie masz argumentów co do meritum. Wczesnej próbowałeś kompletnie nie na temat zarzucać opowi szowinizm, teraz robisz jakąś tanią psychoanalizę. Wyczuwam straszne kompleksy, pseudokosmopolito
@Boska_Klaudia: Dobra, dobra, panie wannabe Freud, jak ja składałem pierwsze zdania po angielsku, to ty na chleb mówiłeś gówno. Dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu, bo uciekasz w jakieś boczne uliczki, kiedy nie masz argumentów co do meritum. Wczesnej próbowałeś kompletnie nie na temat zarzucać opowi szowinizm, teraz robisz jakąś tanią psychoanalizę. Wyczuwam straszne kompleksy, pseudokosmopolito


@chlebzmusztarda: ale frustracja z ciebie bije, taka toksyczność
@chlebzmusztarda: to jest żart z OP a nie żadne oskarżenie o szowinizm, za to co ty robisz to jest pomówienie. Mówiłem ci już żebyś nie używał wielkich słów do błahych spraw.

Masz i weź już zamknij łeb


żaden wódz nie będzie mi mówił co mam robić. Jak się już umęczyłeś to

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Monke: no fakt, z knajpy jak hindus dzwoni to zawsze od razu po angielsku, ale jakoś nie myślę tylko odpowiadam ale przyznaje że #!$%@?. Mam takie samo zdanie co Ty do całej sytuacji, koniec końców