Wpis z mikrobloga

@wsciekly_pstrong: przecież macos to najlepsze, co powstało jeżeli chodzi o systemy operacyjne kiedykolwiek. Certyfikowany Unix jednocześnie łatwiejszy w obsłudze od Windowsa. Najlepszy system do pracy kreatywnej.

Ciekawostką jest to, że Dell i HP bardzo mocno próbowały przekonać Apple do licencjonowania im (jeszcze wtedy) OS X, nawet tam były groźby postępowań sądowych przeciwko Apple, które zostało nieugięte. ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@piker:

jednocześnie łatwiejszy w obsłudze od Windowsa. Najlepszy system do pracy kreatywnej.

Jak do kreatywnej, to równie dobrze może być cokolwiek, co "artyździe" wyświetli 4 ikonki do programów na krzyż, bo i tak się nie porusza po systemie.
Z tymi systemami jest zawsze problem, gdy przychodzi do zmiany czegokolwiek:
-na macos ustawienia można porównać do "głośniej/ciszej oraz włącz/wyłącz komputer"
-windows ma właśnie świetny podział na podstawy dostępne w prosty sposób, potem
-na macos ustawienia można porównać do "głośniej/ciszej oraz włącz/wyłącz komputer"

-windows ma właśnie świetny podział na podstawy dostępne w prosty sposób, potem trochę zaawansowane panele i na końcu dopiero cmd/regedit/cokolwiek.

-za to w linuxie masz panel tylko do włącz/wyłącz, a wszystko inne to klepanie paciorków w terminalu, bo GUI np. nie odpowiada albo nie działa xD


@tellet: powiedz mi, że gówno się znasz na systemach operacyjnych, bez mówienia mi, że gówno
@tellet: wiesz, że na maku tez możesz sobie praktycznie wszystko ustawić?

dla leniwych/dzbanów jest panel ustawień, w którym możesz sobie ustawić podstawowe opcje (w sumie to dostępne opcje są właściwie tożsame z tymi które masz na windowsie, więc nie wiem co to za #!$%@?, że się nie da)

a dla kogoś kto ma bardzo specyficzne upodobania - masz terminal. i żeby z niego efektywnie korzystać to wystarczy spełniać wymagania takie jak:
Najlepszy system do pracy kreatywnej.


@piker: Masz więcej? XD Właściwie cała branża kreatywna siedzi na windowsie. Jak ktoś pracuje z grafiką i siedzi na macu, to nie zajmuje się tym profesjonalnie. Dlaczego? Bo cała ta branża siedzi na kartach Nvidii wykorzystując technologie CUDA i OPTIX. Tych kart graficznych nie ma w sprzętach Apple, a wiele programów w ogóle nie istnieje już na tych komputerach. 3ds max nie ma już wsparcia, blender