Wpis z mikrobloga

Lepiej usiądźcie, bo dzisiaj najdroższy zapach w całej stawce. Zapach B5 #perfumywciemno

@maiakicklighter
Opis: Nuty zielone. Podobne do dziadow wyzej tzn B1, B2 i B3 ale lekko czuc cos w stylu amouage beach hut.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: lata 2000

@plastkik
Opis: Po psiknięciu na coś innego niż skórę, przez chwilę czuję lawendę,
otwarcie alkoholowe, pieprzne, przyprawowe, czuje nutę z gumy balonowej orbit różowej, która potem przechodzi w gumę cynamonową. Wydaje mi się że jest tu też jakiś kwiatek, te perfumy mi trudno dalej opisać, bo więcej nut nie potrafię określić, mimo że wiem ze coś tam jeszcze jest, a nie mam innych perfum do porównania. Jeszcze zgaduję, bo nie mam pewności, że po zejściu otwarcia czuję - fiołka? jak się dobrze wwącham. Tak jak napisałem o B2 'otulające', to te wydają się suche. Zapach na chłodniejsze dni.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2000+

@walk_man
Opis: Nuty: drewno, owoce, przyprawy (cynamon?). Taką kompozycję mógł stworzyć jakiś arabski książe.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7 (3 zł/ml)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 1 na 7 (8/10 super kompozycja, różowej bardzo przypadł do gustu, chociaż lekko duszący)
Dekada premiery zapachu: 1991-2000

@eliksir_z_mango
Opis: Słodki, dobry alkohol wysoko półkowy. Jak gęsty likier. Zapach przełamany jakimś cytrusem. Subtelne nuty pudrowe (irys?). Bardzo mi się podoba.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@Sosabowski
Opis: Zapach w stylu Jazz Club Maison Margela lub Bentley Intense. Jest tu bardzo rumowo, po pierwszych strzałach myślałem że zapewne to tani Bentley jednak po czasie zrobiło się lepiej, zapach się otworzył. Nie był płaski a metamorficzny. Dalej królował rum z domieszkami przypraw jednak zdecydowanie w kierunku droższej niszy jak Jazz Club. Miałem ten zapach nawet w kolekcji jednak szybko się pozbyłem. Zdecydowanie przez męczący rum. Jest nowocześnie ale bez przesady 2013 rok. Nuty: rum, cynamon, szałwia, neroli, wanilia, pieprz.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020 (2013)

@testowy_test
Opis: To prawdopodobnie Molecule 03. Dużo ostrej wetywerii, może trochę pieprzowo pachnię ale prawdopodobnie wynika to z użytej wetywerii.
Co to za zapach? Molecule 03
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@AlbertoMohitas
Opis: Zapach początkowo przykuł moją uwagę, mamy tutaj miks miętowo-alkoholowo-słodki, wyraźnie wyczuwalna jest też nuta drzewa cedrowego, może więc być ciekawie. Niestety, zapach kojarzy mi się z płynami typu Amol czy tym podobnym wyrobom. Mimo naturalnego wydźwięku kompozycji, nie chciałbym tak pachnięć. Podejrzewam jednak, że mamy tu do czynienia z niszą lub perfumami, które lata świetności mają już za sobą.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7 (ok. 500 zł)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7 (5/10)
Dekada premiery zapachu: 1990-2000

@KjatanSveisson
Opis: Początek myślałem, że to Bentley for Men Absolute ale nuty w tle trochę mi psują te zdanie. Mainstream. Jak Bentley to tanio jak to coś innego to będzie drogo. No pierwszy z zestawu bardziej dla mnie przyjemny.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2005-2015

@Szymek7257
Opis: Problem mam, ale jakis mydelkowy dobrej jakości designer lub nisza.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: designer
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Slejpnir
Opis: Nuty: kadzidło, karmel, oud, paczula.
Co to za zapach? Versace Oud Noir, jakiś CdG?
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): ex aequo 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@Jad-Kielbasiany
Opis: Zapach męski. Nuty przyprawowe podobne jak w Viktor and Ralf spicebomb extreme, hdp Hemingway. Może Pascal Morabito? Wydaje mi się, że też nuty skórzane ale nie celuje w tego typu zapachy więc nie mam doświadczenia.
Co to za zapach? Pascal Morabito?
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@czasem_ruda
Opis: Żywica, cedr, może trochę jałowca i lawendy? Zapach męski, raczej z klasyki i raczej znany. Potem wychodzi trochę "chłodniejszego" drewna. Lekko mydlany. Wąchałam już coś podobnego, możliwe, że niebieski ma w zbiorach dekantowych ;) generalnie świeżo podany iglak z czymś słodkim i ciepłym w bazie (powiedziałabym, że wanilia ale jakoś mi nie pasuje do koncepcji całości;)). Raczej mainstream albo coś z pogranicza. Wiekowo to moga być nawet lata '70
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Raczej mainstream albo coś z pogranicza.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 1971-1980

@Pekiel
Opis: Wanilia, Valentiono Uomo Intesne jest najbliżej ze znanych mi perfum
Co to za zapach? Valentiono Uomo Intesne?
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – B5


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: ok. 25 zł / 75 ml na OLXie (na czas wysłania zestawu) teraz lata po ok. 160-200 zł jako „unikat”
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,9/10 parfumo, 4,02/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: 2011-2020 (2016)
Nuty: Czarny pieprz, imbir, lawenda / agar (oud), drzewo gwajakowe, paczula / bursztyn, drzewo sandałowe, piżmo.

Cieszę się, że kolejny raz świadomie wybrany przeze mnie budżetowy zapach przez wielu z was został znowu dobrze oceniony. Nisza, nisza, nisza… „nisza” za 0,33 zł/ml ;-)

#perfumy
  • 9
@goleiro: te testy to jest najlepsza rzecz na tym tagu.

To jest właśnie prawdziwy odbiór zapachów a nie jak czasami tutaj jest wypisane

HURR DURR JAK TO CZUJESZ TO JEZUUU TO W OGÓLE NIE STAŁO KOŁO TEGO SKŁĄDNIKA TYPIE W OGÓLE PO CO SIĘ PCHASZ DO ZABAWY A POZA TYM ZERO PPDOBIEŃSTWA, BO TAM JEST WETYWERIA HAITIAŃSKA A W TYM ZAPACHU JEST PAPIESKA


a potem są te testy i jest toppest