Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #inflacja
Ostatnio kumpel przyjechał i powiedział że sąsiad się powiesił. Myślałem że przez babę bo podobno się ostatnio kłócili, teraz wyszło że ten debil ( bo inaczej nie można chłopa nazwać) wziął ostatnio 600 tys kredytu, żeby dwójce dzieci domy powystawiać. Chłop małorolny, głosował na PiS, ziemi nie obrabiał, pracował z żoną w piekarni ¯_(ツ)_/¯ jako piekarz czy pomocnik i ostatnio go chyba zwolnili. Ktoś powie że tragedia, tak tragedia braku rozumu . Ciekawe ilu jeszcze jest takich ananasów w okolicy. Ciekawe czy dzieci dumne #heheszki
  • 97
@Zorak 2/3/4 lata temu jak brał to nie miał? A może prowadził do tej pory również gospodarstwo to i wpływy były za zboże, byki itp. Jak wy się lubicie pocieszać. We dwoje z żoną pewnie mieli koło 10 tys brutto bo to minimum w takiej pracy + gospodarstwo. Ostatnio to nie jest ostatni tydzień tłuku. Ile wy macie lat?? Po 20???
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kurczak2022: no p0lska to kraj, gdzie #!$%@? musisz mieć doktorat z wszystkiego, bo jak nie to jesteś debilem, frajerem itp. xD a jak bank cię oszuka na kredycie i potwierdzają to trybunały i sądy to i tak twoja wina xD jak ci auto ukradną to nie wina złodzieja, o nie "czeba siem było ubezpieczyć". I tak całe życie w tym gównianym, patologicznym kraju. A jak rząd doprowadza kraj do ruiny to
@Zorak ja wiem czy dawno. Jak się bierze kredyt na 30 lat to się patrzy wstecz 30 lat i obserwuje jak wyglądały stopy itp. A ci ludzie wprost twierdzili że nikt stóp nie podniesie bo wszyscy mają kredyt ( ͡º ͜ʖ͡º)
Najlepsze jest to że większość która teraz narzeka na PiS, sama na nich głosowała ¯_(ツ)_/¯ uwierzyli im to niech teraz za to płacą a nie wyciągają
jejku rozumiem ze będąc tak przewidującym wiedziałeś co się stanie z inflacją że będą musieli podnieść


@Reanef: Tutaj nie chodzi o inflację. Chodzi o prosty fakt, że stopy wynosiły 0,5%. Człowiek posiadający głowę nie tylko do jedzenia, ale też do myślenia, zauważy że jedyny ruch jaki z tego poziomu może być to góra. Czas żeby brać kredyty na zmiennej stopie jest właśnie kiedy stopy są wysokie, a nie kiedy są niskie.
@JanuszPDM: Weźmy sobie wszyscy kredyt na 600 koła, co może pójść nie tak, najwyżej wdupimy państwo XD Nie dziw się, że jest hejt na typa, narobił dzieci, nabrał kredytów i się wylogował. XD A wystarczyło zmienić prackę, kazać dzieciakom dołożyć do imprezy, bo to na nie wziął i normalnie bulić za kredyt.
@Kurczak2022: zależnie od OWU, ale ja do tej pory widziałem tylko takie, w których karencja na samobójstwo była 2-5 lat i po tym okresie normalnie kredyt byłby spłacony z ubezpieczenia.
@Reanef: zwiazujac sie z krajem na dziesiatki lat, oczekiwalbym, ze ktos poklei baze, ze drakonska polityka pisu doptrowadzi do jakiejs tam katastrofy. ale kto by tam w 2019 chcial stawiac ciezkie pytania, jak jeszcze wskazniki inflacji nie zdazyly zareagowac na nadkonsumpcje i 3/4 swiata bylo w najwiekszej prospericie.
Przeciez Polska powinna sie rozwijac wtedy niczym tgv, a nie zostac montownia dla zachodu, ale dajac ludziom kapuche do kieszeni
jejku rozumiem ze będąc tak przewidującym wiedziałeś co się stanie z inflacją że będą musieli podnieść, w 19 roku wziąłeś kredo na dwa kwadraty a na poczatku 22 sprzedałeś jeden i drugi masz za darmo?


@Reanef: to trzeba mieć jakiekolwiek zdolności przewidywania że pis #!$%@? kraj?
Było sporo ludzi na wykopie pytających skąd ludzie mają tyle pieniędzy, to chyba się powoli wyjaśnia


@Kurczak2022: W sedno. Sam się czułem jako #programista15k jak biedak. No to zaraz będą wracać na rynek wszystkie auta kupione na kredyt i leasing plus do tego domy. Moi wszyscy znajomi, którzy jeszcze nie mieli domu właśnie w przeciągu 2-3 ostatnich lat nagle się zaczęli budować. Jeden już sprzedał ostatnio auto żeby dokończyć cokolwiek, a