Wpis z mikrobloga

Macie Testerów/QA w zespole? Pracuje jako Java Developer i sam nie wiem.... Ale albo ludzi nie ma do pracy, albo pracodawcy oszczędzają ale coraz częściej się spotykam z tym z rolę QA/Testera przerzuca się na programistę. Przynajmniej ja tak mam w zespole. Ogólnie bardzo mi brakuje gości co piszą automaty i dbają o jakość.

#programowanie #pracait #pracbaza #java

Czy masz Testerów/QA w zespole?

  • Tak 65.6% (61)
  • Nie 34.4% (32)

Oddanych głosów: 93

  • 11
bo najczesciej to jes tak, ze bycie testerem firmy utozsamiaja z tym, ktory otworzy srodowisko testowie, kliknie dwa razy i ma powiedziec, ze dziala.
kto by tam planowal zapewnienie jakosci, kto by tam planowal zatrudnienie qa od startu projektu, to sie wezmie testera za 5 miesiecy na 3 miesiace final cut i jakos to bedzie.
@milvanb: Możesz mieć rację, ale widziałem gości QA programistów co pisali automaty w Javie i nie widziałem nigdy lepiej prowadzonego projektu. Każde wdrożenie było bez stresu i nerwów. Na większości przypadków testowych były automaty. Programiści często nie mają czasu pełnić jeszcze roli QA tak naprawdę.

Dobry QA potrafi zapewnić zaufanie do projektu i stabilność wdrożeń.
@Young_Senior: albo QA albo programista. Wg mnie to są dwie role, które sie wzajemnie wykluczają. Programista zawsze swoje rozwiązanie będzie testował inaczej i będzie mniej krytyczny, nie będzie potrafił spojrzeć na to "z zewnątrz". Poza tym u nas testerzy mają tyle roboty, że nie wiem kiedy programiści mieli by to robić.
Mam i szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie pracy bez nich. Jako programista oczywiście testuję swój kod pokrywając przeróżnymi testami oraz weryfikuję manualnie czy działa.
Tyle, że testy jakie robi QA wymaga zupełnie innego nastawienia.
@Young_Senior: Generalnie to racja, ale naley zwrócić szczególną uwagę na to żeby rzeczywiście były dobre.
Wile razy widziałem testy które dawały takie poczucie ale bardzo złudnie bo testowały nie to co powinny. A inne były tak przekombinowane, że nikt nie rozumiał co one sprawdzają przez co nikt ich ze strachu nie ruszał
@Young_Senior: doświadczenie z QA mam takie że każdy robi overeployment na 7 etatów i gówno z ich pracy jest. Jedynie fajnie patrzeć jak się wiją w tłumaczeniach gdy napiszemy do ich "byłych obenych" pracodawców ( ͡° ͜ʖ ͡°)