Wpis z mikrobloga

@jajcek: no dokladnie.
Na miejscu opa dokonczylabym magisterke i uczyla sie jednoczesnie niemieckiego, a potem za granice aby miec prace w zawodzie. Aktualnie to uznania dyplomu nie dostanie, bo w DE tytul inzyniera dostaje sie po 5 latach technicznej uczelni. W DE to tytul chroniony
@schaefer nie opłaca się tylko wy tu jesteście #!$%@? XD

Na takim roznoszeniu listów zarobi minimalną. Może koczować w pokoju żeby oszczędzić pare €€.

Dodatkowo ta praca nie jest rozwojowa a jego dyplom wraz ze słaba znajomością niemieckiego będzie gówno wart.

Ogólnie to przed nim przynajmniej 2 lata zmarnowane na gówno prace, bez czasu dla wszystkich no i jeszcze jedzie w #!$%@? okresie do rozwożenia paczek.

Jeśli jest bardzo ogarnięty to za
@Listonosz1: ja 7 lat pracuję w Berlinie. Moja rada: kup sobie jakiś tani rower żeby do pracy dojeżdżać, bo z autem dostaniesz #!$%@?, a drogi rower ukradną turasy tego samego dnia. A komunikacja publiczna to żart (Częste akcje policji i żebraki)
Nie wyobrażam sobie życia za granicą. Choćby inflacja wyniosła 500% a ruscy by zaatakowali Polskę to i tak bym nie wyjechał.


@SzycheU: ja nie potrafię odnaleźć się w Polsce a co dopiero gdzieś za granicą...
Zarabiam 4000k, mój różowy szuka pracy, mały kredyt na mieszkanie, coś tam dorobię i jakoś się żyje. Nie ma aż tak źle...
@pablosik: miałem dwie propozycje wyjazdu w delegacje do DE jako inżynier budowy z polskiej firmy ale znając realia branży jak i słowa działu HR oraz szefmajstrów podczas rozmowy nie byłyby to niemieckie warunki pracy. Oferta wyglądała następująco >200h w miesiącu, brak auta na użytek prywatny, zarobki na poziomie 2200 euro, kursy językowe=lojalka. Dlatego wybieram 3-4 miesiące pracy fizycznej w połączeniu z kursem i obcowaniem z niemiecka kultura

@jajcek: praca w
@Listonosz1 z doświadczenia i życia w DE xD
To jest tak zwane Anerkennung. W DE masz inny system kształcenia - masz coś w rodzaju jednolitych, 5-letnich studiòw, po ktòrym dostajesz tytuł inżyniera, nie jak u nas albo w Austrii. Sama robiłam po studiach uznanie dyplomi w Bawarii. W ogłoszeniach o pracę jak masz w wymaganiach inżyniera, to musisz mieć ukończone 5 lat, a nie 3.