Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dziś przez przypadek trafiłem na stronę:

https://poszukiwani.policja.pl/pos/form/5,Poszukiwani.html

Ktoś może jakoś logicznie wytłumaczyć dlaczego 75% osób na tej liście to osoby z Rosji, Ukrainy czy Białorusi?

To jakiś wykaz osób ściganych tylko na terenie Polski czy całej Europy dlatego jest tam znikoma liczba Polaków?

#policja #ukraina #rosja
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Caracas: Nie wiem czy aż tyle, ale jak kliknąłem w jednego to chodzi o poszukiwanie z powodu przekroczenia granicy nielegalnie z użyciem podstępu lub groźby przy pomocy osoby trzeciej
  • Odpowiedz
@Caracas: @xczar0:
To proste. Jak ktos jest w PL przejazdem lub czasowo to po popełnieniu czynu wraca do domu do innego kraju.
Wtedy za nim leci list gończy.
Gdyby podobna sytuacja jest z Polakiem to po prostu policja idzie do niego do domu i prowadzi czynnosci własne lub wysyłane sa pisma sądowe i nie ma listu gończego.
Stad tak dużo jest listów gończch wobec obcokrajowców mimo iż stanowia
  • Odpowiedz
@Caracas: nie nic nie sugeruję. Po prostu chciałem sprawdzić za co jest jakiś losowy Ukrainiec ścigany i wychodzi na to, że za jakieś machloje przy przekroczeniu granicy. To dość logiczne
  • Odpowiedz
no nie wiem czy taki mały:


@Caracas: Czy rozumiesz co jest w tamtym artykule czy czytasz tylko clikbaita w tytule? Przeciez wg danych tam podanych zestawionych z liczbą przestepstw w podanym tam roku Ukriancy maja niższy wskaźnik przestepstw niż wypada na Polaka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur: A gdzie tam jest napisana liczba Ukraińców przebywających w tamtym okresie na terytorium Polski? Bo skoro chcesz wyciągać jakieś statystyki to chyba musisz przyjąć jakieś dane. Skąd je weźmiesz jak liczba osób przebywających w danym momencie będzie trudna do oszacowania. Jedynie co wynika z tego artykułu to:
- 80% osób ściganych to obywatele Ukrainy (mówimy tu o roku 2018 i tylko i wyłącznie cudzoziemcach)
  • Odpowiedz
@Caracas: A ile przebywa od lat? Pobyt stały, czasowy, pozwolenia na prace to było około miliona od kilku lat. Już biorąc tą liczbę oficjalnie w PL maja nizszy poziom łamania prawa. A trzeba dodac mase bedacych przejazdem, po zakupy itp. co jeszcze zaniży im wspołczynnik przestepstw.

- 80% osób ściganych to obywatele Ukrainy (mówimy tu o roku 2018 i tylko i wyłącznie cudzoziemcach)


@Caracas: No bo obywatele Ukrainy
  • Odpowiedz
@Caracas to działa tak samo jak w Holandii czy Anglii gdzie większość poszukiwanych to Polacy i inne nacje z demoludów. Jak ktoś jest miejscowy to nie trzeba go ścigać bo idzie się po niego do domu albo szuka po rodzinie i znajomych na miejscu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur: Stanowią większość w przytoczonym tam roku

Z 200 tys. obecnie ważnych zezwoleń na pobyt czasowy najwięcej posiadają obywatele: Ukrainy – 138 tys., Indii - 7,7 tys., Wietnamu – 7 tys., Chin – 7 tys. i Białorusi – 5 tys. W większości są to osoby w przedziale wiekowym 20-39 lat (64 proc.), osoby starsze w wieku 40-59 lat stanowią 23 proc., a młodzież poniżej 20 roku życia – 10 proc.
Caracas - @szurszur: Stanowią większość w przytoczonym tam roku 

Z 200 tys. obecnie ...

źródło: comment_1666530342C24j51g4PWSOqtdk7RnUNW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Caracas Obywatele Ukrainy mogą być w Polsce nie tylko na podstawie prawa na pobyt czasowy, ale też na pobyt stały, na Karcie Polaka i dodatkowo od chyba 2016 wjazd do UE jest bez wizy.
  • Odpowiedz
@Caracas:Już wyzej pisałem. Ci z zezwoleniem na pobyt to tylko częśc. Dolicz tych, którzy wjeżdzali na podstawie małego ruchu granicznego lub tranzytem. A akurat najwiecej przestepstw to te drogowe.
Nie ma żadnych danych potwierdzjaacych że Ukraincy czesciej popełniaja przestepstwa w PL niż Polacy. Mało tego podawałem kiedyś dokłądne dane i okazało się, ze w jednym roku za włąmania zatrzymano tylko o kilkadziasiat % wiecej Ukrainców niż Gruzinów, mimo, że Gruzinów
  • Odpowiedz
Z 200 tys. obecnie ważnych zezwoleń na pobyt czasowy najwięcej posiadają obywatele


@Caracas: Ej co Ty dajesz. 200 tys? Przecież wiekszosc Ukrianców jest w PL na podstawie zgłoszenia przez pracodawce. To sa liczby w okolicach miliona, a Ty liczysz 200 tych co dostało pozwolenie na pobyt czasowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur: Przecież przed chwilą pisałeś, że:

"Ukriancy maja niższy wskaźnik przestepstw niż wypada na Polaka."

a teraz piszesz po tym co wstawiłem, że nie ma takich danych ()

@szurszur: Daje takie dane do jakich mam dostęp. Masz jakieś lepsze naprawdę z chęcią się zapoznam bo w GUS nic na ten temat nie ma
  • Odpowiedz