Wpis z mikrobloga

Napiszę to któryś raz ale na pewno nie ostatni!
Walić fejsbuka za to, że zabił fora internetowe!

Mam dość rzadki samochód (ogólnoświatowa grupa posiadaczy na fejsie ma tylko kilkanaście tys. członków), miałem dość specyficzny problem. Zadałem pytanie na grupce, nawet kilka razy, brak odpowiedzi, dosłownie zero komentarzy.
Szukanie czegokolwiek za pomocą wyszukiwarki na grupie pominę bo to nieśmieszny żart

Zacząłem grzebać po starych forach, post z 2007 roku: obok pedału gazu, odchyl dywanik, odkręć dwie śruby od skrzynki bezpieczników, odchyl ją sobie za pomocą jakiegoś narzędzia, wyciągnij moduł co jest za skrzynką, otwórz go, szary rezystor pewnie masz przepalony...
Kupiony, przelutowany, GOTOWE, DZIAŁA!

Niestety niektóre fora już całkiem umierają przez nieopłacony hosting/domenę wraz z całą swoją wiedzą w tysiącach postów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #diy #majsterkowanie #samochody #zalesie
  • 64
@Enignum w świecie nożozjebów też to widać, wszystko przerzuca się na fejsa kosztem forum. Nawet youtube trochę obumiera pod tym względem, takie mam wrażenie. Kiedyś było chyba więcej ludzi chętnych w skrupulatny sposób podzielić się wiedzą. Teraz zmieniły się priorytety :p

Cudowna jest ta fura swoją drogą (ʘʘ) Kojarzyłem właśnie że plusowałem dawno temu. Ja się w miacie cisnę xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@Enignum: mnie wnerwia że na grupach FB nie można w żaden sposób sortować postów. Na Redditcie jest możliwość sortowania po dacie, komentarzach, ilości plusów itp. Nawet głupi wykop ma gorące 6/12/24, najnowsze, aktywne wpisy.
A na FB? Na FB jak w lesie. Algorytm ci wyświetla posty na grupie wg jakiegoś nieznanego klucza. 3 posty z dzisiaj, 2 sprzed miesiąca, jeden organizacyjny sprzed roku (ten akurat powinien być pierwszy, ale nie jest),
@SzitpostForReal: Teraz na szybko nie podam... zdarzało się, że musiałem korzystać z web-archive lub kopii googla lub po prostu obejść się smakiem po tytule

@siadaj_Kulson: O! Dziękuję! Dawno nie dostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak widzisz po komentarzach nie tylko mnie to boli

@PanNocebo: Właśnie ludziom chyba już tak nie chce się dzielić wiedzą tak jak to napisałeś... a jak już to chcą na tym
@Enignum nie Facebook a ludzie zabili fora kto im nakazuje siedzieć na FB. Jeszcze tylko potrzeba wpisów na FB w grupach że forum szkoda. Wejdź i opłac hosting takiego forum. Ludzie narzekają że for nie ma ale rozwijać się takim forum nawet przez samą obecność nie chcą, w reklamę Adblock. Późnej siadnie jeden z drugim i narzeka. Jak fora maja zarabiać? Na FB sprzedajesz swoje dane, prywatność siebie, forum jak inaczej ma
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No kurde było... internet to jest coś co zdecydowanie można określić jako "kiedyś to było"


@Enignum: Hejtu też kiedyś nie było. Wniosek jest prosty - kiedyś dostęp do internetu mieli głównie ludzie oczytani z bardziej cywilizowanych ośrodków a obecnie każdy tuman może coś tu naskrobać. Jakość spada wraz ze wzrostem ilości użytkowników, to i treści portali się dostosowują do tego niskiego poziomu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Enignum: fajne toto. Też uważam, że stare fora >>>>>>>>>>> gejbuk. Aczkolwiek fora po prostu zdychają, ja mam auto młodsze o dość popularne w Polsce (skodunia), a widzę jak rok za rokiem jest mi coraz ciężej znaleźć do niech choćby schematy albo listę części. Ruskie zamykają serwery, anglojęzyczni nie poświęcają czasu na spisywanie kodów, Polacy mają jeszcze trzymające się fora, ale np nie ma już zdjęć, więc trzeba wizualizować sobie opis, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Enignum: wszystko zależy od grupy. Np jako trabanciarze sobie zawsze pomagamy na FB u wartburgowcow jest cholernie czarny humor który nie każdy umie odebrać jak trzeba. Grupa deawoo nie była najgorsza, u posiadaczy Mazd 3 też jest harnonia a posiadacze maluchów rzucają do siebie gównem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Enignum: z grupkami to w ogóle jest fajnie, tam wyszukiwarka nie dość, że nie działa, to jeszcze co chwilę zmieniają miejsce, gdzie sie wyszukuje, ostatnio musiałem w Google sprawdzać, gdzie jest obecnie lupka w grupach.
Tfu na Facebooka.
Napiszę to któryś raz ale na pewno nie ostatni!

Walić fejsbuka za to, że zabił fora internetowe!


@Enignum: AMEN. Jak mnie to wkurza to dramat.

10 lat temu fora samochodowe pękały w szwach, kult "rezania" był silny, diy pojawiały się non stop, było pełno schematów, rozkim dla tylko tego modelu, poradników, napraw ze zdjęciami, no złote czasy.

A dzisiaj? Jebnie przekaźnik i szukaj igły w stogu siana, zdjęcia poumierały, fora poumierały,
@j3sion: @Haate: @egzystencja: @Ranger: Widzę, że elita intelektualna zaatakowała. Brava panowie! Gdyby tacy ludzie jak wy mieli rozwijać ten świat to dalej mieszkalibyśmy bez prądu po przecież po co mieć normalne światło w domu jak są lampy naftowe. Widząc wasze odpowiedzi aż chciałoby się napisać słynne ''ok boomer' bo zachowujecie się jakbyście mieli pretensje, że przyszło nowe. Właśnie przez takie osoby jak wy w jakimś stopniu fora upadły