Wpis z mikrobloga

Napiszę to któryś raz ale na pewno nie ostatni!
Walić fejsbuka za to, że zabił fora internetowe!

Mam dość rzadki samochód (ogólnoświatowa grupa posiadaczy na fejsie ma tylko kilkanaście tys. członków), miałem dość specyficzny problem. Zadałem pytanie na grupce, nawet kilka razy, brak odpowiedzi, dosłownie zero komentarzy.
Szukanie czegokolwiek za pomocą wyszukiwarki na grupie pominę bo to nieśmieszny żart

Zacząłem grzebać po starych forach, post z 2007 roku: obok pedału gazu, odchyl dywanik, odkręć dwie śruby od skrzynki bezpieczników, odchyl ją sobie za pomocą jakiegoś narzędzia, wyciągnij moduł co jest za skrzynką, otwórz go, szary rezystor pewnie masz przepalony...
Kupiony, przelutowany, GOTOWE, DZIAŁA!

Niestety niektóre fora już całkiem umierają przez nieopłacony hosting/domenę wraz z całą swoją wiedzą w tysiącach postów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #diy #majsterkowanie #samochody #zalesie
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Enignum: na forach też często było do d--y. Pół dnia szukania, jak w końcu znalazłem post od gościa z identycznym problemem i pod spodem: "Już sobie poradziłem, można temat zamknąć." Ale żeby typ napisał co zrobił to już po co. Albo dołączone linki do fotek, które już nie działają.
Jakoś z miesiąc temu przeglądałem linki do filmików na YT z różnymi fajnymi rzeczami, jak zrobić... etc. Oczywiście linki już martwe.
  • Odpowiedz
@netevil: Akurat z mojego modelu grupka polska ma tysiąc członków z czego posiada auto może kilkaset :D Pomocni ludzie są ale no nie przeskoczysz ilości

@Wight: Wiadomo, też się zdarzało - szczególnie w późniejszych latach jak hostingi zdjęć wysiadały
  • Odpowiedz
@Enignum no u mnie na przykład nie grzeje od strony kierowcy bo łopatki o nawiewu się nie przekręcają. Silniczek uwalony. Boże co ja się oszukałem gdzie i jak to wymienić maaaasakra. Też tak było że jakaś strona się pojawiała mówię no wreszcie mam to wchodzę zdjęcia dead nie wiadomo gdzie szukać. No takie życie.
  • Odpowiedz
@Enignum: Przyjacielu, ale to nie ''fejsbuk'' zabił fora internetowe a sami ludzi oraz ewentualnie właściciele takowych i znak czasu. Ciężko, aby ludzie zostali na forach jeśli w pewnym momencie takowe właściwie przestały się rozwijać w jakikolwiek sposób a fb oferował dużo więcej możliwości. Natomiast to jak obecnie wygląda fb to też jest bardzo dobry temat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Enignum: oj tak. Dzis znalezc jakies rozwiazanie problemu to masakra. Ten uposledzony portal Cukierberga jest tragiczny jesli chodzi o dialog w komentarzach i szukanie :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Enignum: a weź, jestem na grupie dotyczącej jednego modelu motocykla, codziennie pada pytanie "jaki olej lejecie i ile go wchodzi?" i odpowiada na to po kilkadziesiąt osób mimo, że praktycznie wszyscy tam leją ten sam olej tego samego producenta xD Jak napiszesz posta z pytaniem o coś konkretnego bo nie znalazłeś odpowiedzi w wyszukiwarce to dostajesz jedną odpowiedź nie na temat ew nikt nie odpisze xd
  • Odpowiedz
@Cztero0404: jedyne co fb oferuje na takich grupach to natychmiastową gratyfikację. To studnie bez dna. Brak indeksowania w wyszukiwarka sprawia że masz w kółko powtarzane te same pytania na które odpowiedzi mógłbyś znaleźć na zwykłym forum w 2s.

Stare fora miały problem techniczny. Przydałyby się im pewne funkcje jak grupowanie tematów, wikia problemów itp.
  • Odpowiedz