Wpis z mikrobloga

@aptitude: Może to być normalne. W aplikacji na studia też są takie pytania. Zawsze masz opcję "nie chcę powiedzieć". Często jest otwarcie napisane, że stawiają na "diversity" więc wiadomo że jak jesteś białym heteroseksualnym facetem to masz niższe szanse ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co masz jak rozwiniesz wybór płci?
  • Odpowiedz
Czy w USA jest to normalne, że pytają się o twoją rasę przy składaniu podania o prace?


@aptitude: w USA wszystko jest związane z rasą. Mają absurdalnego fioła na tym punkcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@fiddle: wszędzie jest nielegalne ale dyskryminowanie mniejszości a jak pytają żeby dla mniejszości (w tym kobiet xddd) przyznać za to dodatkowe punkty w rekrutacji to spoko xd
  • Odpowiedz
@aptitude w UK np są takie pytania ale tylko w celach statystycznych żeby zobaczyć kto aplikuje. Odpowiedzi nie były połączone z aplikacją i rekruter nie miał możliwości zobaczyć kto jakich odpowiedzi udzielił. Przynajmniej tak było jak pracowałem jako admin w rekrutacji, nawet ja mając praktycznie wszystkie uprawnienia w systemie tego nie mogłem zobaczyć.
  • Odpowiedz
@aptitude: Jak sobie kiedyś rekrutowałem w Polsce do zagranicznych przedsiębiorstw to też o to pytali. Tak samo o niepełnosprawności czy płeć albo orientację xD

Bycie białym (not hispanic or latino), wchodzącym po schodach, heteroseksualnymi mężczyzną z normalnymi zaimkami pewnie spychało mnie trochę w rekrutacji :V
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@aptitude: select all that apply xDD
Do pochodzenia xD

Czuję się białym, czarnym azjatyckim Hiszpanem który jest kobietą i mężczyzną i non-binary jednocześnie.

I cyk posadę masz bo im w excelu wypełniasz wszystkie kolumny na diversity w firmie
  • Odpowiedz